Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Mesto sa zapojí do Hodiny ZemeVytlačiť
 

 hodina zeme.jpgHodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Do tohto projektu sa zapájajú mestá a obce, firmy          a organizácie, školy i verejnosť zo 187 krajín sveta, medzi inými aj Slovenska.

Hodina Zeme je tu pre každého, pretože každý z nás má silu zmeniť svet, v ktorom žijeme k lepšiemu. Stačia malé zmeny vo svojom každodennom živote a môžeme spoločne nielen zvrátiť klimatické zmeny, ale pomôcť ekosystému, planéte a v konečnom dôsledku i sebe.

Hodina Zeme sa uskutoční v sobotu 24. marca 2018 od 20:30 do 21:30.

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do kampane aj v tomto roku zhasnutím 111 svetelných bodov verejného osvetlenia na Ul.L.Svobodu – 39 svetelných bodov, v lokalite Kurinec – stará časť 38 svetelných bodov a Včelinec – 34 svetelných bodov.

Aj vy, obyvatelia Rimavskej Soboty, sa do kampane môžete zapojiť, stačí keď symbolicky vypnete na 60 minút osvetlenie vo svojom byte, kancelárii či inom zariadení a  pridáte sa k miliarde ľudí na celom svete.

Viac informácií nájdete na webovej stránke projektu: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/  a slovakia.panda.org/hodinazeme

ehlogo.jpg


 
 

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka