Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Základná škola P. Kellnera Hostinského ponúka skutočný zážitok z poznania Vytlačiť
 

Aj vy máte v rodine budúceho prváčika? Premýšľate, do ktorej zo škôl v Rimavskej Sobote ho zapíšete, aby ho škola naozaj bavila a poznanie sa stalo pre vaše dieťa naozaj zážitkom! Chceme vás inšpirovať a predstaviť vám v tejto súvislosti Základnú školu na Družstevnej ulici, ktorá vznikla pred 54 rokmi a počtom žiakov  viac ako 600 je najväčšou školou v meste. Od roku 2000 nesie v názve meno slovenského spisovateľa, novinára, filozofa Petra Kellnera Hostinského. Riaditeľkou školy je od roku 2011  RNDr. Anita Antalová.

Pozvánka DOD.JPG

Každá škola je v podstate živý organizmus. Rastie, vyvíja sa, učí sa zo skúseností, formuje si svoju osobnosť, zanecháva svoju originálnu stopu v čase a priestore,  a najmä vo svojich študentoch.  Čím je zaujímavá, originálna práve táto? Učí ako jedna z mála v okrese napr.  písmo Comenia script.  Jeden deň v mesiaci ponúka žiakom tematický deň, počas ktorého sa učitelia spolu s deťmi venujú napr. regionálnym tradíciám. Kto mal možnosť, prišiel v kroji, vyšívalo sa krivou ihlou. Ďalší tematický deň sa deti učili o zdraví, potom ako hospodáriť s financiami, poskytovať prvú pomoc, a pod. Nezabúda ani na vedné odbory, a to nielen  na vyučovacích hodinách, ale aj na už tradičnom Týždni vedy a techniky.

Učia sa však nielen žiaci, ale aj učitelia. Vedenie školy podporuje učiteľov a vychovávateľov , aby na sebe pracovali a  ďalej sa vzdelávali .

Od prvého ročníka sa môžu žiaci učiť angličtinu a informatiku. Na druhom stupni majú na výber okrem angličtiny, nemčinu a ruštinu, ktorá sa stáva opäť atraktívnou vo svete. 

Súčasťou pestrého života školy sú aj rozličné  športové kurzy. Už v 1. ročníku žiaci získajú, pod vedením inštruktora, základy korčuľovania, v 2. a 7. ročníku pokračujú lyžiarskym a v 3. a 6. ročníku plaveckým výcvikom. Žiaci zo ZŠ Hostinského sú športovo zdatní a  obsadzujú medailové miesta v rôznych športových súťažiach.

Aby deti, ktorým priam učarovali  tablety a mobily, nezabudli na vôňu knihy a bohatstvo myšlienok a príbehov, ktoré ukrýva,  má škola dlhoročnú peknú spoluprácu s mestskou knižnicou, tiež s Centrom voľného času a hvezdárňou. Žiaci chodia na rôzne tematické exkurzie, napr. do parlamentu v Bratislave...

Ani tento rok nebude chýbať pre budúcich prváčikov a ich rodičov Deň otvorených dverí.

Noví školáčikovia s rodičmi sú srdečne vítaní 14.marca v dopoludňajších hodinách. Môžu spolu nahliadnuť do tried a sledovať žiakov a učiteľov priamo pri práci.

24.marca od 13.00 hod. čaká všetkých záujemcov zábavné popoludnie pod názvom Z rozprávky do rozprávky. Pripravené sú tvorivé dielne, ukážka písma Comenia script, tanečné cvičenia a nebude chýbať ani skákací hrad a trampolína. A kým budú deti v dobrých rukách učiteľov a vychovávateľov, mamičky sa  môžu nechať nalíčiť značkovou kozmetikou ( Mary Kay ).  

Na ZŠ P. Kellnera Hostinského sa deti nenudia ani po vyučovaní. Škola ponúka širokú paletu krúžkov.  Rodičia určite privítajú otvorenie školského klubu až do 17.30 hod. Pani vychovávateľky pripravujú pre žiakov zaujímavé vzdelávacie a športové činnosti. Ich pestrá činnosť je zaznamenaná na blogu našej školy, ktorý si môžete pozrieť na stránke www.zshostrs.sk.

 Snaha pedagógov čo najviac komunikovať nielen so žiakmi, ale aj s rodičmi, takmer rodinná starostlivosť a láska učiteľov k deťom, kde nechýbajú milé slová, ba ani objatia, to všetko prispieva k pozitívnej atmosfére tejto zaujímavej školy.

Asi preto sa prirodzene a užitočne podarilo pedagógom  a žiakom prepojiť vzdelávanie, zážitkovú metódu s hrou. Možno by sa pri návšteve tejto školy spokojne pousmial aj Jan Amos Komenský s jeho filozofiou Škola hrou.

A na záver dátum, kedy je na Základnej škole Petra Kellnera Hostinského zápis pre nových prváčikov :  4.apríla 2018 o 14,00 hod.   Tešíme sa na Vás!

ZŠ Petra Kellnera Hostinského


 
 

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka