Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Falcon v Rakúsku a HnúštiVytlačiť
 

V sobotu 17. marca sa FALCON zúčastnil na turnaji „8th.Int.TAEKWONDO NEW TALENT CUP“ v Rakúskom Tulln an der Donau neďaleko Viedne. Na turnaji sa zúčastnilo vyše 50 klubov a viac než 500 zápasníkov z okolitých krajín - Nemecka, Maďarska, Srbska, Chorvátska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Cypru, Českej Republiky či Slovenska. Z Falcon klubu cestovalo na turnaj celkovo 11 zápasníkov, partiu tvorili skúsený zápasníci, ale aj nováčikovia, ktorí dokonca išli okúsiť svoj prvý turnaj rovno do zahraničia. Ako už názov turnaja napovedá, je určený predovšetkým na vyhľadávanie talentov. Pretekári sú rozdelení do kategórií A,B,C a turnaja sa nemôžu zúčastniť držitelia čiernych opaskov. Konkurencia bola veľká a prebojovať sa do finále dalo zabrať.   Falcoňáci vybojovali celkovo 3 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové medaily a jedno piate miesto.

Výsledky:

Damien Pavel  Frgolec  1. miesto – zlato

Kurek Lukáš  1. miesto – zlato

Veronika Spodniaková  1. miesto – zlato

Viktória Iždinská  2. miesto – striebro

Ádamová Vaneska  2. miesto –striebro

Angelika Bialová  2. miesto – striebro

Sarah Sarvašová  2. miesto – striebro

Terezka Ďuricová 3. miesto – bronz

Kuvik Tomáš 3. miesto – bronz

Matúš Ďurica 3. miesto – bronz

Roland Bial  5. miesto

 

falcon1.jpg

Z trénerského hľadiska hodnotím výkony na turnaji ako veľmi dobré. Nakoľko je našim cieľom znížiť podiel strieborných  pozícií, tak dva finálové zápasy sme mohli zvládnuť lepšie, ale bojovnosť  a chuť  vyhrať nechýbala.  Pri postupových  zápasoch sme bojovali skôr s výškovou prevahou súpera,  ale znova sme sa nezľakli a ukázali  chuť vyhrávať. Aj  naši nováčikovia  ukázali, že je do budúcna na čom stavať.

                                                   TURNAJ POOMSAE Hnúšťa

Už o týždeň neskôr sa FALCON vybral do Hnúšte na 1.kolo ligy v POOMSAE. Táto súťažná disciplína nie je v klube obľúbená, ale jedným z cieľov trénerov  je súťaženie rozbehnúť aj v tejto disciplíne. Tréner Miroslav Bitala, ktorý sa v klube venuje tento problematike, vyčlenil osobitnú tréningovú jednotku zameranú na poomsae. Takže cvičenci Falconu majú možnosť sa zlepšovať na osobitných tréningoch  aj v tejto disciplíne.  Zaviedli sme aj určité pravidlá spojené s motiváciou, čím sme dosiahli, že do Hnúšte vycestoval rekordný počet pretekárov. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 15 Falcoňákov a niektorí  nastúpili aj v synchro vo dvojiciach, ale aj v trojiciach.

Výsledky jednotlivci:

Lucka Laššáková  / zlato

Angelika Bialová / zlato

Zuzana Franeková / striebro

Alex Rapčan  / striebro

Viktória Bitalová / striebro

Roland Bial / bronz

Karolína Mravcová / bronz

Tomáš Kuvik / bronz

Dominik Kuvik / bronz

Laura Dávidová / bronz

Félix Rapčan umiestnenie 4 +

Terezka Ďuricová umiestnenie 4 +  

Vaneska Ádamová umiestnenie 4 +

Milan Láni 4+

Dvojice / trojice: 

Lucka Laššáková – Terezka Ďuricová / zlato

Zuzana Franeková – Angelika Bialová / zlato

Lucka laššáková – Terezka Ďuricová – Vaneska Ádamová / zlato

falcon.jpg

falcon2.jpg

Samozrejme, na turnaji v poomsae nemohol chýbať ani  hendikepovaný športovec  Roman Farkaš, ktorý získal po peknom výkone zlato !!! Roman otvoril turnaj  krátkou ukážkou. Do  Hnúšti sa veľmi tešil, nakoľko väčšinu života prežil v tomto meste.

Na turnaji by som vyzdvihol súrodencov Bialovcov, ktorí v klube trénujú len veľmi krátko a začínajú odkrývať pevné základy či už v zápasení, ale aj v predvádzaní foriem poomsae.  Rovnako slušné hodnotenie na svojej prvej súťaži získal aj Zuzana Franeková.  Ku skúsenejším pretekárkam patrí Lucka Laššáková, ktorá na turnaji získala z Falcoňákov za predvedenú formu najvyššiu známku. Lucka má veľké šance byť úspešná aj v tejto disciplíne.  Ostatní podali slušné výkony a z trénerského hľadiska to  berieme ako odrazový mostík pri rozvoji tejto disciplíny v klube. 

Jaroslav Dóbi,  hlavný tréner


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka