Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Modelári na súťaži v SrbskuVytlačiť
 

Už po minuloročnej súťaži v Srbskom Belehrade sme sa dohodli, že si cestu do Srbska zopakujeme znova, a to v marci. Tentoraz sme sa teda vybrali do Nového Sadu, a to rovno dve skupiny. V Novom Sade sa 24. marca konala súťaž Dunav 1255. Jednoduchý, ale zaujímavý názov. Dozvedeli sme sa, že dĺžka Dunaja z Nového Sadu do Čierneho mora je 1255km.
Na cestu sme sa vybrali už v piatok pred obedom, aby sme sa stihli v pokoji ubytovať a stretnúť sa s priateľmi zo Srbska už deň pred súťažou. Zažili sme neskutočný víkend, s príjemnými ľuďmi a s kopou dobrého jedla, ktoré je pre Srbsko typické.
Na súťaž sme sa dostavili v sobotu pred deviatou hodinou, vyložili sme modely, dokopy 35 kusov, a zvýšili tak úroveň súťaže o takmer 10%. Samozrejme, že sa bavíme o množstve, keďže organizátori napočítali niečo cez 320 modelov, čo bol doposiaľ ich rekord.

modelári.JPG

modelári3.jpg

Po debatách s modelármi zo Srbska, Čiernej hory, Bosny a Hercegoviny, Macedónska, Rumunska, Bulharska, či dokonca Ruska, sme sa vybrali navštíviť krásnu obec Báčsky Petrovec. Obec známu tým, že sa tam nachádza Matica slovenská a žije v nej takmer 90% Slovákov. Bolo nádherné počuť svoju rodnú reč 500 km južne od Slovenska.
V poobedňajších hodinách sme sa vrátili na vyhodnotenie, z ktorého sme boli milo prekvapení. Každý z našej skupiny si domov odniesol ceny z Nového Sadu. V počte 31, čo je doposiaľ náš malý rekord. Po súťaži nás ešte čakalo milé posedenie s organizátormi, ktorí si na akciu zavolali všetkých svojich priateľov z okolitých štátov.

modelári4.JPG
V nedeľu ráno sme si zbalili veci a vydali sa na cestu domov, aj keď musím priznať, že veľmi neradi. V Srbsku sa nám tak páčilo, že by sme tam ešte aspoň týždeň pobudli. Zastavili sme sa ešte v pohraničnom meste Subotica, kde sme si spravili krátku prehliadku a už sa potom naozaj vydali na cestu domov.
Ak niekto rozmýšľa nad príjemným víkendom a nevie sa rozhodnúť, kde by ho strávil, určite môžeme odporučiť Suboticu, alebo Noví sad. Respektíve Srbsko ako také. My sme si už teraz istí, že sa do Srbska ešte vrátime.

Lukáš Kvietok,

podpredseda Modelárskeho klubu v Rim. Sobote

foto: www.eastmodels.sk


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka