Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Jazzové trio a ich ImprovizácieVytlačiť
 

Všetkých milovníkov kvalitnej hudby pozývame v utorok 24. 4. o 18.00 hod.  do divadelnej sály Domu kultúry na tretí koncert 38. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote s názvomImprovizácie. Na jazzovo ladenom koncerte bude účinkovať trio v zložení: Michaela Turcerová/saxofón, Petr Maceček/bicie a Rimavskosoboťan Štefan Szabó/gitara. Odznejú  interpretácie ich autorských kompozícií, diela súčasných skladateľov ale aj menej známe jazzové štandardy.  Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH.

improvizácie.jpg

Štefan Szabó (gitara) sa narodil v Rimavskej Sobote. Je absolventom Univerzity Mateja Bela (odbor : hudobná výchova a hudobné súbory) a v súčasnosti študuje pod vedením Davida Doružku jazzovú interpretáciu na Janáčkovej Akadémii v Brne. Zúčastnil sa viacerých workshopov zameraných na jazzovú hudbu a improvizáciu (Letná jazzová dielňa, Jaworki Jazz Camp, Berklee Summer School – Umbria).

Michaela Turcerová (soprán a alt saxofón) pochádza z Banskej Bystrice, kde po skončení gymnázia začala súčasne študovať na Akadémii umení v Banskej Bystrici kompozíciu a saxofón na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu. Počas štúdia navštevovala súkromné hodiny jazzu u K. Kováča a M. Uhereka. V súčasnosti pokračuje v štúdiu saxofónu na Akadémii umení v Banskej Bystrici pod vedením Mareka Pastirika, je členkou ansámblu Kompost, ktorý interpretuje súčasnú hudbu a Academy Big Band Orchestra.

Petr Maceček (bicie nástroje), hráč na bicie, študent III. ročníka bakalárskeho štúdia Jazzovej interpretácie Janáčkovej Akadémie Múzických Umení v Brne. Študoval súkromne 5 rokov u Kamila Slezáka a teraz navštevuje jeho hodiny na JAMU. Zúčastnil sa mnohých workshopov jazzových velikánov – Wynton Marsalis, Chris Potter, Yaron Herman, Jesse Van Ruller, Dan Tepfer, Jochen Ruckert, Mark Turner.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka