Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií (IKT) v domácnostiach a u jednotlivcov v roku 2018Vytlačiť
 

Štatistický úrad Slovenskej republiky uskutoční v čase od 19. apríla do 31. mája 2018 výberové štatistické "Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a jednotlivcov" -  IKT 2018. 

Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií (IKT) v domácnostiach a u jednotlivcov v roku 2018 realizuje Štatistický úrad Slovenskej republiky v súlade s vyhláškou ŠÚ SR č. 250/2017 Z. z., z 9. októbra 2017, ktorou sa vydáva "Program štátnych štatistických zisťovaní na roky 2018 - 2020" a na základe "Nariadenia komisie (EÚ)   č. 2017/1515, ustanoveného 31. augusta 2017."

Cieľom uvedeného štatistického zisťovania je zistiť vybavenosť domácností informačnými  a komunikačnými technológiami, zaznamenať úroveň znalostí a zručností obyvateľstva  a schopnosť využitia IKT. Výsledky zisťovania budú slúžiť na posúdenie vývoja v oblasti informačných a komunikačných technológií aj pri medzinárodnom porovnávaní.

K hlavným témam zisťovania v referenčnom roku 2018 podľa príslušného nariadenia komisie EÚ bude patriť :

prístup k vybraným informačno-komunikačným technológiám v domácnostiach

využívanie internetu jednotlivcami

elektronický úrad - kontakt s verejnými inštitúciami cez webové stránky

elektronický obchod - druhy tovarov a služieb zakúpených alebo objednávaných cez internet pre osobnú potrebu jednotlivcami

ochrana osobných a dôverných údajov na internete

používanie IKT v práci

digitálne zručnosti jednotlivcov

sociálno-demografické charakteristiky (vek, vzdelanie, ekonomické postavenie, zamestnanie, príjem)

Zisťovanie (IKT) sa uskutoční v náhodne vybraných domácnostiach na území Slovenskej republiky v termíne od 19. apríla do 31. mája 2018. Odborne vyškolení externí opytovatelia ŠÚ SR budú zisťovať a zapisovať požadované údaje za domácnosť a vybraného jednotlivca do dotazníka alebo tabletu.

V roku 2018 bude pozornosť zisťovania zameraná na otázky týkajúce sa používania informačno-komunikačných technológií v práci. U pracujúcich jednotlivcov sa bude sledovať používanie počítačov, laptoptov, smartfónov alebo tabletov v ich hlavnom platenom zamestnaní a tiež používanie iných elektronických zariadení alebo prístrojov riadených počítačom (napr. vo výrobných linkách, v dopravných alebo iných službách).


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka