Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Prihlás sa do 3. ročníka Kvízmajstra!Vytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 3. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo, či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 31. mája 2018 nám ju zašlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte.

kvízmajster.png

Čo je Kvízmajster?

Kvízmajster je zábavno-vedomostná súťaž pre stredné školy pôsobiace v regióne Gemer-Malohont. Súťaž sa tematicky zameriava na oblasť slovenskej, miestnej a regionálnej kultúry (hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie). Jej primárnym cieľom je prispieť k zvyšovaniu kultúrnej gramotnosti stredoškolskej mládeže.

Ciele projektu

Prostredníctvom interaktívnych moderovaných kvízov projektovaných na plátno, doplnených o množstvo praktických zábavno-vedomostných úloh, chce Kvízmajster hravou formou priblížiť žiakom stredných škôl významné diela a osobnosti kultúrneho života na Slovensku a v regióne, zorientovať ich v kultúrnom dianí dneška i minulosti a motivovať ich k hlbšiemu záujmu o slovenskú, miestnu a regionálnu kultúru. Kombinuje pritom prvky známych televíznych šou, akými sú Milionár, Duel, Čo ja viem, Dobre vedieť!, či Milujem Slovensko.

Priebeh súťaže

Kvalifikačné kolo

Možnosť kvalifikovať sa do hlavnej súťaže má každá stredná škola pôsobiaca v regióne Gemer-Malohont. Kvalifikačné kolo bude pozostávať zo série interaktívnych vedomostných úloh zameraných na oblasť kultúry. Trieda, ktorá sa do súťaže prihlási, bude úlohy vypracúvať skupinovo, čo má prispieť k upevňovaniu triedneho kolektívu a zvyšovaniu schopnosti spolupracovať. Do kvalifikácie sa môže prihlásiť aj viacero tried z tej istej školy. Kvalifikačné kolá budú prebiehať v priestoroch jednotlivých škôl v priebehu mesiaca jún 2018.

Hlavná súťaž

Hlavná súťaž bude pozostávať zo 4 štvrťfinálových, 2 semifinálových a 1 finálového kola. Do štvrťfinále sa kvalifikuje 8 tried, ktoré dosiahli v kvalifikačnom kole najlepší výsledok. Z jednej školy sa však môžu kvalifikovať najviac 2 triedne kolektívy.

Triedy, ktoré postúpia do hlavnej súťaže, zostavia 3-členné súťažné tímy. Z nich sa vytvorí vyraďovací pavúk. Podľa počtu získaných bodov v kvalifikačnom kole sa jednotlivé tímy rozdelia do dvojíc (1. bude súťažiť s 8., atď.). Štvrťfinálové kolá budú prebiehať v priestoroch Mestského kultúrneho strediska 20. – 21. septembra 2018.

Víťazné tímy postúpia do semifinále, kde sa opäť rozdelia do dvojíc podľa počtu získaných bodov v predchádzajúcom kole. Víťazi semifinálových kôl sa stretnú vo veľkolepom finále.Víťazný tím získa okrem vecných cien aj poukaz v hodnote 300 eur. Semifinálové kolá a finále budú prebiehať v divadelnej sále Domu kultúry 30. novembra 2018.

Registrácia

Pre prihlásenie sa do súťaže je potrebné vyplniť registračný formulár, a to buď v jeho tlačenej, alebo elektronickej forme (WORD / PDF). Formulár je možné podľa potreby ďalej rozmnožovať. Vyplnenú prihlášku je potrebné zaslať do 31. mája 2018 na adresu:

Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota
Námestie Š.M. Daxnera 1723
979 01 Rimavská Sobota

alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk.

V prípade, že sa do súťaže prihlasuje viacero tried z tej istej školy, vypĺňa každá z nich registračný formulár samostatne.

Viac o projekte Kvízmajster nájdete na facebooku.


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka