Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Vydarený začiatok sezóny jazdeckých dvojícVytlačiť
 

Nepriaznivé poveternostné podmienky od októbra do marca neumožnili jazdcom a koňom Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia (kpkrj-sk.webnode.sk) Rimavská Sobota plnohodnotnú športovú prípravu. Čiastočným riešením bola príprava v halách v Číži, Masarykovom dvore alebo Salgótarjáne. Aj napriek tomuto handicapu začali dvojice klubu pretekársku sezónu skoršie ako po minulé roky.

V dňoch 23.-24. februára sa zúčastnili halových parkúrových pretekov v Dunajskom Klátove. V silnej medzinárodnej konkurencii sa nestratili. V súťaži s výškou prekážok 100 cm obsadila dvojica Ivan Sihelský/Alja 4. miesto v sobotu, a 5. miesto v nedeľu. Dvojica Lucia Glédurová/Szelíd obsadila 5. a 7. miesto.

Do Dunajského Klátova sa vrátili dvojice KPKRJ aj 17. marca, ale do prvej desiatky sa im v žiadnej súťaži nepodarilo prebojovať.

V posledný marcový deň sa konali halové preteky na Masarykovom dvore vo Vígľaši-Pstruši. V súťaži s výškou prekážok 80 cm obsadila dvojica Katarína Košinová/Tiffany 2 výborné 3. miesto, dvojica Ivan Sihelský/Cartago-S obsadila 8. miesto. Na týchto pretekoch sa zúčastnili aj dvojice z druhého jazdeckého klubu z Rimavskej Soboty, z JK Carmina. V súťaži s výškou prekážok 100 cm obsadila dvojica Lucia Seraková/Corrida-Renomee 8. miesto. Lepšie sa tejto dvojici darilo v súťaži s výškou prekážok 110 cm, v ktorej obsadili 3. miesto.

V Košiciach sa konali halové preteky 7. apríla aj s účasťou dvojíc z Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia z Rimavskej Soboty. Dvojica Ivan Sihelský/Alja obsadila v súťaži s výškou prekážok 60 cm 8. miesto, dvojica Lucia Glédurová/Szelíd si vyskákala na prekážkach s výškou 80 cm 5. miesto.

V Liptovskej Sielnici sa zúčastnili dvojice KPKRJ parkúrových pretekov 22. apríla. Za pekného počasia sa v krásnom areáli  najviac darilo skúsenému Ivanovi Sihelskému, ktorý so svojím koňom Cartago-S obsadil v súťaži s prekážkami vysokými 70 cm 5. miesto, s prekážkami 80 cm 8. miesto.

Dvojica Ivan Sihelský/Welt Regency absolvovala drezúrne preteky. Najskôr sa predstavili 14. apríla v Dunajskom Klátove, kde obsadili 6. miesto. Na 6. ročníku Jarných drezúrnych pretekov 28.apríla v Košiciach obsadili 3. miesto.

Milovníkov jazdeckého športu pozývame na jazdecké preteky EQUESTRIAN CHALLENGE 2018, ktoré sa uskutočnia v sobotu 19.mája 2018 na Kurinci - Zelenej vode. Preteky začínajú o deviatej hodine verejným tréningom. Pokračujú skokmi na prekážkach s výškou 80 cm, Gemerským derby na prekážkach 100 cm vysokých. V súťaži budú použité skoky z cross – country súťaží všestrannosti: - prírodné prekážky. Divácky atraktívne budú aj súťaže na prekážkach s výškou 100 a 115 cm.

Mgr. Július Smutniak


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka