Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Knižnica spúšťa literárny projektVytlačiť
 

Pod názvom Kniha v srdci, srdce v knihe spúšťa Knižnica Mateja Hrebendu v Rim. Sobote nový literárny projekt, na ktorom sa budú čitatelia pravidelne stretávať  so slovenskými autorkami a autormi, ktorí sa venujú tvorbe pre deti, mládež i dospelých.

Príbeh knihy a kontakt s tvorcom vytvára vždy unikátny a neopakovateľný zážitok, zvlášť keď autor cez zážitkové čítanie,  čítanie úryvkov i  prítomnosť autora vzbudzuje záujem o literatúru a čítanie. Prvá beseda spojená s čítačkou a autogramiádou s autorkou kníh Kristínou Baluchovou sa uskutoční 24. mája 2018. Knižka Kapitán Padák: Straty a nálezy je určená čitateľom, ktorí radi objavujú nové veci a neboja sa občas odlepiť od zeme a vzlietnuť do výšin. Pútavý i poučný príbeh  si obľúbia nielen detskí čitateľa, ale aj ich rodičia. Lietam v tom tiež je titul, v ktorom autorka spojila svoje päťročné skúsenosti práce letušky  so zážitkami  z ciest v exotických krajinách. 28. mája 2018 sa čitatelia rozlúčia s najobľúbenejšou  spisovateľkou knižnice M. Hrebendu  Martou Hlušíkovou, ktorá odchádza z Rimavskej Soboty na nové miesto. Čítanie z obľúbených kníh, autogramiáda i fotografovanie budú súčasťou stretnutia.  Jún bude patriť ďalšej autorke kníh pre deti. Je ňou Petra Nagyová Džerengová . Populárna trilógia o dievčatku Kláre a jej zážitkoch bola preložená aj do maďarského jazyka, tak môžeme sprostredkovať stretnutie naživo pre deti všetkých rimavskosobotských škôl. Na svoje si prídu i čitateľky ženských románov z radov študentov SŠ i verejnosti.

Projektom Kniha v srdci, srdce v knihe chceme dosiahnuť,  aby knihy nezapadali prachom, ale žili svoj život a mali možnosť vypovedať svoje príbehy čo najväčšiemu počtu  ľudí, ktorí o to stoja.

Podujatie  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia , ktorý je hlavným partnerom projektu, spolufinancujú ho i občianske združenie Knižný svet, KMH v Rimavskej Sobote a BBSK.

plagat kapitan padak.jpg

plagat nie sme ziadne c.jpg

Janka Pósová,

Knižnica Mateja Hrebendu v Rim. Sobote


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka