Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Falcon v ChorvátskuVytlačiť
 

 Uplynulý víkend vyrazil Falcon na jeden z najväčších turnajov v Chorvátsku KARLOVAC OPEN 2018 a 6. World Hallelujah Cup 2018 ( Svetový pohár).

Turnaj bol aj oslavou 50-teho výročia založenia Taekwondo klubu v Karlovaci. V rámci turnaja sa konal aj prvý ročník para turnaja, kde sa predstavili hendikepovaní zápasníci, ale aj pretekári v predvádzaní Poomsae.  Turnaja sa zúčastnilo cez 800 pretekárov z viac ako 80 klubov a 12 štátov.

falcon1.jpg

Náročná konkurencia hlavne v mladších kategóriách riadne preverila kvality Falcoňákov.  Na turnaj vycestovalo sedem zápasníkov a jeden predstaviteľ para Poomsae.  Celkovo si Falcon doviezol z Chorvátska tri zlaté, dve strieborné medaily a dva razy skončili naši pretekári na piatom mieste. Najvýraznejší výsledok zaznamenali súrodenci Ďuricovci, kde mladší Matúš Ďurica s prehľadom prešiel dvoma zápasmi do finále. Vo finále už s menším zranením len tesne prehral  a skončil tak na 2 mieste. V celkovom hodnotení jeho kategórie /mladý- kadeti / sa umiestnil zo 45 chalanov na peknom 9. mieste. Jeho sestra Terezka Ďuricová vyhrala dva zápasy a vybojovala zlato. Terezke sa ušiel aj  pohár  za prvé miesto a titul najlepšej juniorky turnaja ( B ). Na turnaji zabojovali aj bratia Frgolcovci. Damien vyhral zlato po dvoch vyhratých zápasoch.  Mirko mal náročnú kategóriu, prvý zápas s prehľadom vyhral,  no v druhom tesne podľahol súperovi.  Do bojov o medaily nepostúpil a umiestnil sa na 5. mieste.  Bratia Frgolcovci sa na turnaji lúčili s Falconom, bolo to ich posledné vystúpenie, nakoľko sa musia z rodinných dôvodov sťahovať do Košíc, kde budú aj športovo pôsobiť. Ďakujeme im za doterajšiu perfektnú reprezentáciu Falconu a držíme im palce v novom klube. 

falcon.jpg

Na turnaji zabojovali ešte dve juniorky.  Veronika Spodniaková svoj prvý zápas vyhrala a postúpila do finále, kde podľahla slovenskej rivalke z klanu Briškárovcov.   Lucka Laššáková vo finále porazila súperku na technické KO a brala zlato.  Posledným nespomenutým zápasníkom bol Tomáš Kuvik, ktorý už niekoľko turnajov  neprešiel cez výškovú prevahu súpera a umiestnil sa na 5. mieste.

V para disciplíne reprezentoval klub Roman Farkaš, ktorý musel na turnaji predviesť dve zostavy Poomsae. V prvom kole poplietol záver, ale v druhom to už zvládol na jednotku. Chybička v prvom kole ho posunula na krásne druhé miesto. 

roman.jpg

Na turnaji sprevádzali pretekárov  rodičia a tréner Jaroslav Dóbi. V tom istom čase  manželia Bitalovci reprezentovali klub v pozícii rozhodcov na turnaji HIRUNDO CUP  2018 v Prahe.

Jaroslav Dóbi, Falcon


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka