Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

List podpredsedovi vládyVytlačiť
 

                                                                                  V Rimavskej Sobota, 8.6.2018

 

MUDr. Richard RAŠI, PhD., MPH
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Štefánikova 15
811 05 BRATISLAVA

 

Vážený pán podpredseda vlády SR,

obraciam sa na Vás v mene Mesta Rimavská Sobota, ako primátor mesta, so žiadosťou o poskytnutie informácie ohľadom možnosti zapojenia sa mesta do 32. výzvy Ministerstva životného prostredia SR na predkladanie žiadostí o NFP zameranej na triedený zber komunálnych odpadov, mechanicko-biologickú úpravu zmesového komunálneho odpadu    a zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov v najmenej rozvinutých okresoch, kód výzvy: OPKZP-PO1-SC111-2017-32.

Mesto Rimavská Sobota dalo pripraviť projektovú dokumentáciu a vydané bolo stavebné povolenie pre projekt  „Podpora aktivít triedeného zberu  - Zberný dvor Rimavská Sobota“  v súlade s  vyhlásenou výzvou. Pri príprave dokumentácie k žiadosti o NFP, v nadväznosti na nadobudnutie účinnosti zákona č. 58/2018 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 336/2015 Z. z. o podpore najmenej rozvinutých okresov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 378/2016 Z. z. a ktorým sa mení zákon č. 539/2008     Z. z. o podpore regionálneho rozvoja v znení neskorších predpisov, od 1. apríla 2018 vydáva stanoviská, ktoré žiadatelia predkladajú v rámci prílohy č. 16 žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, výbor pre najmenej rozvinutý okres.

Pre Mesto Rimavská Sobota však nie je možné prílohu č.16 zabezpečiť, nakoľko Akčný plán rozvoja okresu Rimavská Sobota neobsahuje uvedenú aktivitu pre mesto,  ale uvádzané sú len štyri zberné dvory v zmysle časti A  - Systémové opatrenia akčného plánu - bod 15.4.1 Vybudovanie zberných dvorov v meste Tisovec, Hnúšťa, Jesenské a Veľký Blh.

Je paradoxom, že práve okresné mesto, kde služby zberného dvora by mohol využiť najväčší počet obyvateľov a tým zlepšiť kvalitu životného prostredia na území mesta i okresu, nemá možnosť získať pomoc v rámci vyhlásenej výzvy a tým aj účinok existujúceho akčného plánu prestáva byť nástrojom pre rozvoj, ale je skôr prekážkou v realizácii rozvojových aktivít.

Za pomoc a ústretovosť v tejto veci Vám vopred ďakujem.

 

S pozdravom

 

                                                                                                     JUDr. Jozef ŠIMKO
                                                                                                          primátor mesta
                                                                                                                  v.r.


 
 

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

  • Utorok20graphic-icon
  • Streda6-3graphic-icon
  • Štvrtok40graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka