Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V Mestskej záhrade odovzdali ihrisko ŽihadielkoVytlačiť
 

Deti sa už tešia z nového ihriska Žihadielka. Spoločnosť LIDL ho odovzdala mestu Rimavská Sobota v sobotu 23. júna. Počas slávnostného podujatia si symbolický kľúč od ihriska prevzal primátor mesta Jozef Šimko z rúk zástupkyne spoločnosti LIDL Natálie Marhavej. Pásku na Žihadielku v Mestskej záhrade prestrihli deti. Počas celého dňa tu na malých návštevníkov čakali rôzne atrakcie, zabávali si pri množstve hier, nechýbalo občerstvenie, priletela včielka Maja a prišli aj obľúbení veselí Trpaslíci z RTVS.

žiahdielko2.JPG

Natália Marhavá zo spoločnosti LIDL zagratulovala všetkým obyvateľom Rimavskej Soboty, ktorí sa zaslúžili, aby v Mestskej záhrade vzniklo toto krásne detské ihrisko. Primátor mesta Jozef Šimko vo svojom príhovore poďakoval spoločnosti Lidl a vyjadril potešenie, že toto nové moderné detské ihrisko môžu odteraz naplno využívať aj deti nášho mesta a spolu s nimi aj celé rodiny.

 žihadielko1.JPG

O tom, že v Rimavskej Sobote vyrástlo nové detské ihrisko, rozhodli občania, ktorí sa zapojili do hlasovania v projekte Žiahdielko spoločnosti LIDL.  Spolu odovzdali 126 055 hlasov a naše mesto vo svojej kategórii skončilo na druhom mieste za víťazným Breznom.

Ihrisko Žihadielko má rozmery 16x20 m je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Deti tu nájdu krásne atrakcie, môžu za zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €.

žiahadielko4.JPG

Spoločnosť LIDL realizuje projekt Žihadielko od roku 2016, v lete sa počet vybudovaných ihrísk zaokrúhlil na tridsať. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.

žiahadielko6.JPGžihadielko6.JPG

V rámci slávnostného podujatia zorganizovalo mesto pre deti základných škôl súťaž v behu Mestskou záhradou. Zapojili si do nej deti z piatich základných škôl v meste. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – dievčatá a chlapci. Dievčat bolo 16 a chlapcov 25. V každej kategórii boli ocenení traja najrýchlejší bežci, ceny im odovzdali viceprimátor Rim. Soboty Ladislav Rigó a prednosta Mestského úradu Štefan Szántó.

žiahadielko5.JPG

 


 
 

dnes je: 18.11.2018

meniny má: Eugen

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka