Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V Rimavskej Sobote sa predstavia Cimbal BrothersVytlačiť
 

Na jedinečné prepojenie medzi cimbalom, husľami a pop-rockovým štýlom sa môžeme tešiť v piatok 17.8. o 20.00 hod. Na nádvorí Čierneho orla v rámci Sobotského Jazztivaluprivítame skupinu Cimbal Brothers, ktorej repertoár tvoria najznámejšie hity zahraničných i domácich interpretov, ale aj Oscarom ocenené filmové soundtracky, universal world music či sladby z klasickej hudby a to všetko v modernom štýle, ktorý ich charakterizuje. Vstupné: 9€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a na mieste.

cimbal-brothers-malý.jpg

Dominantou skupiny Cimbal Brothers sú bratia Fery a Alex Reinerovci (husle + cimbal), ktorých doprevádza vlastná multi-inštrumentálna kapela v zložení: gitara, bicie, klavír a basgitara, príp. aj sláčikové kvarteto. Vystúpenie je plné najznámejších svetových hitov, dokonalej virtuozity, strhujúcej energie a unikátnej hudobnej show.

Cimbalistom tejto skupiny je držiteľ ocenenia “Najrýchlejší cimbalista na svete” Fery Reiner, ktorý je oficiálne zapísaný v knihe Slovenských rekordov. Skladbu Let čmeliaka zahral na svojom MODROM CIMBALE za neuveriteľných 59,1 sekundy.

Repertoár kapely je plný známych hitov – Michael Jackson, Beyoncé, Queen, Metallica, Adele, Coldplay, Gypsy Kings a iní. V repertoári sú aj známe filmové soundtracky ako Piráti z Karibiku, Pulp Fiction, Mission Impossible a podobne.

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

  • Štvrtok31graphic-icon
  • Piatok4-7graphic-icon
  • Sobota2-4graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka