Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Megažralok či dokument o speváckej megahviezde. Aj toto čaká tento týždeň na divákov v kine Orbis Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na www.kinoorbis.sk

9.10. aug.    Tmavá myseľ/ The Darkest Minds/

(št. pi.)

 temne_sily.jpgRuby ako jedna z mála prežila záhadnú epidémiu, ktorá zabila takmer všetky americké deti. Ale choroba sa neobišla bez následkov, začínajú sa u nej nekontrolovateľne prejavovať záblesky ničivých superschopností, vďaka ktorým je odvedená do špeciálneho tábora. Tu sú nedobrovoľne internované ďalšie deti s podobným osudom. Tieto nadprirodzené sily sú označené farbami: zelení sú výnimočne inteligentní, modrí ovládajú telekinézu, žltí majú kontrolu nad elektrinou, oranžoví vedia čítať myšlienky a ovládať pamäť a tí najnebezpečnejší, červení, ovládajú oheň. Ruby by mala byť zaradená medzi oranžových, ale v tábore sa jej podarí svoju skutočnú silu utajiť a vydáva sa za pomerne neškodnú zelenú. Pomery v tábore sú brutálne, niektoré deti postupne miznú a Ruby, ktorej je práve šestnásť, sa rozhodne pre útek. Na ceste za slobodou sa pridáva k ďalšej skupine utečencov, na čele s charizmatickým Liamom (Harris Dickinson), ktorý sa snaží z utečencov vytvoriť náhradnú veľkú rodinu a nájsť pre nich spoločnú budúcnosť. Ale Ruby sa bojí po všetkých svojich sklamaniach niekomu dôverovať. Tým viac, že aj v komunite utečencov sa nájdu takí, ktorí sa nezastavia pred ničím. (Cinemart Sk)

Sci-fi /thriller USA 

Réžia: Jennifer Yuh Nelson

Hrajú: Mandy Moore, Gwendoline Christie, Amandla Stenberg, Harris Dickinson

Uvádza: Cinemart, 105.min,MP.od 12r.titulky. vstup: 5€

Začiatok predstavení o  18:00 hod.   

Trailer

Darkest_Minds.jpg

 

9.10.13. aug.        Hrozba z Hlbín  /The Meg/

(št. pia. a po.) 

 meg-hrozba-z-hlbin.jpgHlbokomorská ponorka, ktorá je súčasťou medzinárodného podmorského výskumného programu – bola napadnutá obrovským tvorom o ktorom si mysleli, že už neexistuje, sa teraz nachádza poškodená na dne priekopy Tichého oceánu...s posádkou uväznenou vo vnútri. S ubiehajúcim časom, čínska oceánografka (Winston Chao) privolá na pomoc skúseného záchranára Jonasa Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku – i oceán – od tejto nezadržateľnej hrozby: prehistorického takmer 30 metrového žraloka známeho ako Megalodon. To, čo nikto nepredpokladal je, že pred niekoľkými rokmi sa Taylor s týmto strašným stvorením už stretol. Teraz, v tíme so Suyin, musí čeliť strachu o vlastný život, aby zachránil všetkých uväznených...čo ho opäť privádza tvárou v tvár najohromnejšiemu a najväčšiemu predátorovi všetkých čias. (Continental film)

Akčný/horor/sci-fi/thriller, USA,

Réžia: Jon Turteltaub

Hrajú: Jason Statham, Ruby Rose, Robert Taylor, Cliff Curtis, Rainn Wilson,

Uvádza: Continental Film, 113 min. MN.vstup:5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod., v  pondelok 13. aug. maďarská verzia o 20:00

hod.          

Trailer

meg.jpg

kino meg.jpg

11.12.aug        Rodinka Úžastných 2  /Incredibles 2/  

(so. a ne.)

 rodinka.jpgVo filme Rodinka Úžasných 2 sa zdá, že hlavnou superhrdinkou bude Helen. Ako príťažlivejšia polovička z najslávnejšej superdvojice sa stáva tvárou kampane, ktorá má vyžehliť obraz superhrdinov v očiach verejnosti. Bob sa tak musí venovať domácim povinnostiam a hlavne výchove detí – Violet, Dasha a najmä malého Jack-Jacka, ktorého superschopnosti sa ešte len majú prejaviť a prekvapiť všetkých, vrátane vlastných rodičov. Zdalo by sa, že superhrdina Bobovho kalibru s tým nemôže mať problém. Omyl! Navyše sa objaví nový nepriateľ s geniálnym diabolským plánom a Parrovci musia čeliť výzve, ako zvládnuť domácnosť, pubertu detí, školskú dochádzku a popritom ešte zachrániť svet. Nie nadarmo sú však Úžasní.. (Saturn Entertainment)

Animovaný/akčný /dobrodružný, USA

Réžia: Brad Bird

Uvádza: Saturn Entertainment, 118 min. MP. dabing. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 17:00 hod.    

Trailer

rodinka1.jpg

11.12.aug.       Whitney

(so.ne.)

 whitney.jpgNajpredávanejšia, najúspešnejšia či najoceňovanejšia – každý prívlastok sa k famóznej Whitney Houston stopercentne hodí. Každý veľký úspech je však vykúpený a nájsť pravdu nie je vždy jednoduché – dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda sa ale do tohto boja aj napriek tomu púšťa a nezabudnuteľnou formou približuje božskú Whitney tak, ako ju ešte nepoznáme. Ide totiž o oficiálny dokument požehnaný matkou Whitney a jej najbližšou rodinou. Tá poskytla exkluzívne rozhovory a zábery zo zákulisia jej života, ktoré doposiaľ neboli zverejnené. Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale v Cannes, kde o ňom samotný režisér povedal: „V zmysle pátrania po pravde som natočil určite svoj najťažší film. Rozprával som sa s viac než 70 ľuďmi, ale len 40 z nich sa objavilo vo filme. Mnoho z nich podvádzalo Whitney viac než 30 rokov a vo svojej pretvárke pokračovali i pred kamerou.“ (Continental film)

Dokumentárny/hudobný/životopisný, Veľká Británia / USA

Réžia: Kevin Macdonald

Hrajú: Whitney Houston, Johnny Carson, Serge Gaunsbourg, Mike Tyson, Oprah Winfrey

Uvádza: Continental Film, 120.min. MP.od 12r.titulky.vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:30  hod.

Trailer

whitney1.jpg          


 
 

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

  • Štvrtok31graphic-icon
  • Piatok4-7graphic-icon
  • Sobota2-4graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka