Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Námestie pri pošte dostane moderný vzhľadVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota počas letných mesiacov  zabezpečilo prípravu projektovej dokumentácie pre stavbu Revitalizácia námestia pred poštou v Rimavskej Sobote s cieľom zatraktívniť  lokalitu a vytvoriť prostredie, kde by obyvatelia radi trávili voľný čas.

Revitalizácia spočíva v tom, že do námestia  sa zakomponuje viac zelene, materiálovo sa zmodernizuje a vytvorí sa priestor pre služby a prostredie pre oddych.

V novej kompozícii budú zachované pešie ťahy pretínajúce riešené územie, ktoré spájajú Hlavné námestie mesta a ulicu Malohontskú, Jánošíkovú, poštu a autobusovú zastávku na ulici Malohontskej. Nová drobná architektúra je navrhnutá tak, aby nevytvárala bariéru v peších trasách a vytvárala organizovanú štruktúru, ktorá vyplní riešený areál.

posta.jpg

Na námestie pribudnú betónové kvetináče, ktoré tu vytvoria zelené ostrovy s  miestami na osadenie lavičiek, stojany na bicykle a odpadkové koše. Najväčšiu zelenú plochu bude tvoriť oddychová zeleň na rekreáciu obyvateľov.

Prebehne aj výmena asfaltového povrchu, ktorý bude nahradený dlažbou rôznej farby a veľkosti s cieľom rozčleniť plochu riešeného územia na menšie celky, farebne oživiť prostredie a vizuálne ohraničiť jednotlivé časti námestia ako napr. vstup do pošty, terasu, centrálnu časť námestia, fontánu.

K zatraktívneniu námestia  prispeje aj nová fontána, ktorá bude fungovať ako jeho dominanta. Účelom fontány bude osviežiť a zvlhčiť vzduch v horúcich mesiacoch. Cez iné obdobia, alebo v čase, kedy by sa fontána odstavila, by sa centrálna plocha mohla využívať ako priestor pre ľadovú plochu, futbalové ihrisko, alebo rôzne podujatia.

Existujúce stánky budú zachované, ale dostanú nové umiestnenie do jednotného celku v rámci námestia a architektonicky budú prepracované do moderného vzhľadu. Rekonštrukciou prejdú aj verejné toalety a budú ukryté za kulisu, utvorenú zo steny zo zelene a vytvorí sa uzavretý priestor v severnej časti námestia.

Práce na námestí sa začnú v prvom septembrovom týždni, a preto prosíme obyvateľov o zhovievavosť a pochopenie pre sťažený prístup k službám počas realizácie revitalizačných prác.

Vedenie mesta zároveň plánuje uskutočniť anketu medzi občanmi Rim. Soboty, aby navrhli, ako sa vynovené námestie pri pošte bude volať. 

 


 
 

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka