Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Vedenie mesta slávnostne odovzdalo nové parkovisko na Ul. K. MiszáthaVytlačiť
 

24. augusta rimavskosobotská samospráva slávnostne odovzdala do užívania novovybudované parkovisko na UL. K. Mikszátha v Rim. Sobote.

Podujatia sa zúčastnili okrem vedenia mesta a pracovníkov tunajšieho mestského úradu a mestských organizácií aj niektorí poslanci mestského zastupiteľstva. Oranžovú pásku spoločne prestrihli primátor mesta Jozef Šimko a jeho zástupca Ladislav Rigó.

„Dnes plníme jeden z ďalších sľubov, ktorý sme dali občanom Rimavskej Soboty. Máme tu vybudované jedno nádherné parkovisko“, uviedol vo svojom príhovore Jozef Šimko, ktorý poukázal aj na komplikácie s prejazdom vozidiel na ulici kvôli zaparkovaným autám. Ako primátor povedal, po dohode s dopravným inšpektorátom bude na ulici zakázané parkovanie a vodiči tak budú musieť využívať nové parkovisko. Ako ďalej primátor spomenul, samospráva plní aj ďalšie sľuby. V tomto volebnom období sa zrekonštruovalo napríklad Námestie M. Tompu, Mestská záhrada a  v septembri sa začne s rekonštrukciou námestia pri pošte. Od roku 2011 bolo opravených vyše 160 ulíc. 

Parkovisko na nachádza medzi reštauráciou Európa a Sociálnou poisťovňou a samospráva pristúpila k jeho vybudovaniu, aby vyriešila parkovanie v centre mesta. Nachádza sa na ňom  58 parkovacích miest, pozostáva zo štyroch odstavných pruhov, medzi ktorými je jazdný pruh. Šírka jedného parkovacieho miesta je 3 metre. Celé parkovisko je vyspádované do stredu medzi dva a dva odstavné pruhy, v sklone 2%. Pri návrhu sa myslelo aj na imobilných návštevníkov, pre ktorých sú vyhradené 4 parkovacie miesta.  Parkovacia plocha je riešená zámkovou dlažbou s podkladovou fóliou s ochranou proti ropným produktom, a inštalovaný je tam lapač ropných látok. Súčasťou parkoviska je aj verejné osvetlenie, dopravné značenie a plochy zelene. Financie na jeho vybudovanie schválili poslanci ešte na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Práce vykonávali Technické služby mesta.

parkovisko.JPG

parkovisko1.JPG

parkovisko.JPG

foto: gecse

 


 
 

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka