Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V priestoroch radnice prebieha výstava olejomalieb rimavskosobotskej rodáčkyVytlačiť
 

Turistické informačné centrum v Rimavskej Sobote pripravilo pre milovníkov umenia výstavu olejomalieb pod názvom Keď dávam farbám život.

Výstavu slávnostne otvorili 4. septembra v priestoroch Radnice mesta aj za prítomnosti autorky malieb Evy Ševčovičovej, ktorá sa narodila sa v Rim. Sobote. Momentálne pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku, má krásnu rodinku a prácu, ktorú miluje.

výstava.JPG

Ako autorka  prezradila, maľovaniu sa venuje odmalička, najprv tvorila obrazy tužkou, vodovými farbami a neskôr i temperami. Približne pred pätnástimi rokmi sa začala venovať maľovaniu olejom, túto techniku má najradšej a venuje sa jej doteraz. „Maľovanie sa stalo mojou skutočnou vášňou, svetom, ktorý mi dovoľuje utiecť do sveta krásy, pokoja a lásky. Do raja, ktorý potom maľujem, aby som odovzdala ďalej šťastie, ktoré cítim, keď dávam farbám  život. Každý obraz je kúsok môjho sveta a svet jasá šťastím,“ uviedla E. Ševčovičová a dodala, že inšpiráciu nachádza všade okolo seba. Ako ďalej prezradila, v Rimavskej Sobote vystavuje vôbec po prvýkrát, no v minulosti mohli ľudia obdivovať jej obrazy na dvoch výstavách v Rakúsku. „Na svoju prvú výstavu v malej rakúskej reštaurácií Wienerwald spomínam naozaj s vďakou a slzičkou šťastia, keďže som ako Slovenska v zahraničí zožala  príjemný úspech a z mojej výstavy sa pár kúskov aj predalo,“ povedala autorka. „Som vďačná, že sila v mojich rukách mi ešte dovoľuje maľovať a svoje diela, ktoré vznikali a boli mojou súčasťou, môžem ukázať práve vo svojom rodnom meste. Tiež som vďačná, že mi turistické informačné centrum umožnilo zorganizovať túto výstavu a prišlo toľko ľudí, s čím som nepočítala,“ uzavrela E. Ševčovičová. 

O spestrenie vernisáže sa spevom a hrou na flautu postarali žiaci Základnej umeleckej školy v Rim. Sobote, ktorých hudobne sprevádzali Eva Čarnoká a Zuzana Kantorová. 

Výstava bude v priestoroch Radnice mesta nainštalovaná do konca septembra.

výstava4.JPG

výstava6.JPG

výstava3.JPG

výstava1.JPG

 

 


 
 

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka