Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Rimavskosobotské jazdecké kluby počas druhej časti prázdnin Vytlačiť
 

Druhý prázdninový mesiac začal vydareným jazdeckým podujatím, ktoré pripravili organizátori z JK Carmina Rimavská Sobota v jazdeckom areáli na Sobôtke. Aj napriek nadnormálne teplému počasiu mohli diváci po športovej stránke sledovať zaujímavé skokové preteky Cena Carminy - 12.ročník.

V parkúre "ZM" (80 cm) - Cena Banskobystrického samosprávneho kraja, veľké skúsenosti a stále dobrá výkonnosť rozhodli o tom, že Ivan Sihelský z Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia Rimavská Sobota získal 1.miesto s koňom Cartago-S a 2.miesto s koňom Reunion. Dvojice z toho istého klubu Erik Gregor/Wavo Laura a Lucia Glédurová/Szelíd obsadili 5. a 8. miesto. Parkúr stupňa "Z+" (105 cm) - Cena primátora mesta Rimavská Sobota ovládla dvojica JK Carmina Rimavská Sobota Lucia Seraková/Corida Renomee 8. V parkúre stupňa "ZL" (110 cm) - Memoriál Milana Balciara, dvojica Lucia Seraková/Corida Renomee 8 skončila na 5.mieste. V parkúre Stupňovaná náročnosť so žolíkom (115 cm) - Cena Victor auto, dvojica Aliaksandr Serakov/Cane Calvin Toltien z JK Carmina Rimavská Sobota skončila na 8.mieste.

klub jazdcov.jpg

Jazdecké dvojice z Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia sa v sobotu 11.augusta zúčastnili pretekov Pohár DeutschMann v areáli Nová Koronč - Trebišov. Aj v tomto jazdeckom areáli si počínali úspešne. V súťaži Mladý talent s výškou prekážok 60 cm obsadila dvojica Lucia Glédurová/Szelíd 4.miesto. V samostatne hodnotenej kategórii detí do 14 rokov zvíťazila dvojica Vanesa Sallaiová/Reunion, dvojica Tamara Polláková/Alja získala 3.miesto. V parkúre stupňa "ZM" (80 cm) - Cena PSS, výborne zajazdila dvojica Lucia Glédurová/Szelíd, ktorá na tejto výške prekážok dosiahla svoje vôbec prvé víťazstvo. Dvojica Ivan Sihelský/Cartago-S skončili na dekorovanom 5.mieste. Aj v súťaži detí do 14 rokov získal klub v tejto súťaži pódiové umiestnenie za 2.miesto, a to vďaka dvojici Vanesa Sallaiová/Reunion, dvojica Tamara Polláková/Alja obsadila 4.miesto.

Jazdecký areál UVLF v Košiciach bol dejiskom trojdňových otvorených Majstrovstiev Slovenska v skoku na koni pony, detí a juniorov. Okrem majstrovských súťaží boli vypísané aj rámcové preteky na iných výškach parkúrov. Dvojice z Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia sa zúčastnili nemajstrovských súťaží prvý deň. Ten sa začal súťažou s výškou prekážok 70 cm. Dekorované boli všetky dvojice, ktoré absolvovali parkúr bez trestných bodov, medzi nimi aj Vanessa Sallaiová/Réunion a Lucia Glédurová/Szelíd. V súťaži ZM (80 cm) boli tiež dekorované dvojice s čistým parkúrom, ktorý bez trestných bodov absolvovala dvojica Vanessa Sallaiová/Réunion.

Symbolickou rozlúčkou s prázdninami bola pre výpravu Klubu priateľov koní a rekreačného jazdenia v zložení Tamara Polláková/Alja, Ema Zagyiová/Maurícius, Lucia Glédurová/Szelíd, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj ich tréner Ivan Sihelský s koňom Cartago-S, na Deň ústavy, účasť na Letnej cene firmy VVS Premin v Liptovskej Sielnici. Najviac sa darilo dvojici Ivan Sihelský/Cartago-S, ktorá bola dekorovanaá na štvrtých miestach v parkúroch stupňa "ZM" (80 cm) a "ZM+" (90 cm). Dvojica Ema Zagyiová/Maurícius obsadila na parkúre s výškou prekážok 70 cm 8.miesto, dvojica Tamara Polláková/Alja skončila na 11.mieste.

Jedna z jazdeckých disciplín - drezúra, prežíva na Gemeri a v Novohrade len vďaka dvojici Ivan Sihelský/Welt Regency, ktorá sa ako jediná pravidelne zúčastňuje pretekov v rôznych kútoch Slovenska. Na súťaži, ktorú usporiadal JK Freestyle Poprad v Hrabušiciach ako otvorené Majstrovstvá východoslovenskej oblasti v drezúre, dvojica v úlohe FEI M VSO seniori S1 získala striebornú medailu, v úlohe FEI M VSO seniori S2 získala dvojica bronz. Na drezúrnych pretekoch Cena JK Merci Cheval Krškany v Zajačej doline, bola dvojica v súťaži  FEI ME Juniori (úvodná) dekorovaná na 5.mieste, a v súťaži  FEI Mladí jazdci (úvodná) získala dvojica dekoráciu za 4.miesto.

Mgr. Július Smutniak


 
 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka