Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Natálka Gažiová nesklamala, získala zlato a bronzVytlačiť

V septembri sa naša staršia žiačka Natália Gažiová zúčastnila dvoch medzinárodných  turnajov v Českej republike a v  Maďarsku. 16. septembra reprezentovala náš oddiel v Brne na 27. ročníku MT Brno CUP OPEN, na ktorom za zúčastnilo 1196 džudistov z 15 krajín . V kategórii U15 (staršie žiačky)  do 40 kg Natálka vyhrala všetky štyri zápasy pred časovým limitom s hodnotením  ipon. Nezaváhala ani vo finále, kde nedala žiadnu šancu  trojnásobnej majsterke Čiech. Zlaté 1. miesto si zaslúžila.

Nasledujúci  víkend sa  konal silne obsadený medzinárodný  turnaj v maďarskom Pakši,  kde len v kategórii starších žiakov a žiačok sa nominovalo viac ako 500 džudistov z 8 krajín Európy. Natálka nastupovala v kategórii U 15 / staršie žiačky / do 40 kg.

Prvý zápas síce prehrala s reprezentantkou Maďarska, no potom už svoje ďalšie zápasy vo veľmi ťažkých súbojoch zvládla, keď postupne vyhrala nad Srbkou i  Maďarkou a v súboji o tretie miesto porazila ďalšiu srbskú reprezentantku a  získala tretie miesto. Turnajov sa zúčastnili  štáty EÚ  - Ukrajina, Litva, Poľsko ,Česko, Rumunsko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať Natálke v mene výboru Lokomotívy judo Rimavská Sobota za vzornú reprezentáciu oddielu, mesta Rimavská Sobota a aj v mene všetkých sponzorov, ktorí podporujú náš oddiel. Na súťaži ju sprevádzali tréneri Gaži a Babicová.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo RS ďakujeme firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta Mišuráková, a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.