Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Európsky deň bez áut na ZŠ Pavla DobšinskéhoVytlačiť
 

Deň bez áut sa prvýkrát oslavoval v roku 2000 a je podporovaný Európskou komisiou. Ľudia sú každodenne vystavení hluku, dopravným zápcham a znečistenému ovzdušiu.  Každoročná osvetová a propagačná kampaň pre obyvateľov miest s názvom Európsky deň bez áut 22. septembra je súčasťou Európskeho týždňa mobility - 16. - 22. septembra , zameraného na propagáciu ekologickej dopravy. Vychádza z myšlienky, že riešením nie je budovanie nových ciest na odľahčenie preplnených ulíc, ale zníženie počtu osobných automobilov.

Cieľom tohto dňa je podpora ekologických foriem dopravy ako je pešia, cyklistická a verejná doprava, upozornenie na znečistené životné prostredie automobilmi a následné škodlivé dopady na ľudské zdravie.

Na našej Základnej škole Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote sa zapojili  do tejto akcie žiaci našej školy aj členovia Klubu AMAVET Legman 819 dňa 20. 9. 2018 v dopoludňajších a aj popoludňajších hodinách.

Názov akcie: „Nechajme ho v garáži“.

Akcia začala  hneď ráno, kde naše deti rozdávali  všetkým ľuďom, ktorí využili iný dopravný prostriedok ako auto, pekný obrázok.

V  popoludňajších hodinách si deti  vyskúšali svoju zručnosť v jazde na bicykli. Pripravené boli pre nich rôzne prekážky,  kde museli ukázať, že bicykel dokážu naozaj ovládať. Samozrejme, nikto nezabudol na reflexné prvky, prilbu a chrániče, ktoré sú pri jazde na bicykli veľmi dôležité. Všetkým sa naozaj darilo a v zdolávaní prekážok boli naozaj úspešní. Za svoju zručnosť boli všetci odmenení. Ceny boli zakúpené vďaka organizácii Amavet - Klubu Legman 819, s ktorou naša škola dlhodobo spolupracuje  a túto akciu podporuje už niekoľko rokov.

Dôležité však je aj to, že si žiaci  spoločne uvedomili, aké dôležité je chrániť si naše životné prostredie a nielen tento  deň prísť do školy bez auta. Využívať iný dopravný prostriedok ...NAŠE NOHY...častejšie...

Ďakujeme všetkým, ktorí túto akciu podporili.

                                                                                          Mgr. Gabriela Kalmárová


 
 

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka