Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Na sídlisku Západ pribudlo parkovisko so 120 miestamiVytlačiť
 

Nové parkovisko na sídlisku Západ slávnostne odovzdal do užívania  v prvý októbrový deň primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko.

Na novej parkovacej ploche, ktorá sa nachádza pri tomašovskom cintoríne pozdĺž cesty na Ul. L. Svobodu, sa nachádza 120 parkovacích  miest a budú slúžiť predovšetkým obyvateľom sídliska. Tí už niekoľko rokov bojovali o to, aby v tejto časti bolo postavené nové parkovisko. „Bola to opodstatnená požiadavka, pretože tak preplnené sídlisko, ako je tu na Západe, snáď nemáme v celom meste,“ uviedol J. Šimko.  Ako ďalej povedal, projektová dokumentácia na parkovisko existovala od roku 2011 a pôvodne sa uvažovalo, že sa súbežne s novou parkovacou plochou vybudujú aj garáže.

Vybudovanie parkoviska financovala samospráva z vlastných zdrojov. Podľa slov primátora, ak by zadali  objednávku dodávateľovi,  vyšlo by ich to  na približne  300-tisíc eur, takto je to okolo 60-tísíc eur.  Práce vykonávalo mesto svojpomocne, prostredníctvom Technických služieb mesta, jedine obrubníky a položenie asfaltového povrchu realizoval dodávateľ. Ďalším dôvodom, prečo mesto dokázalo vybudovať nové parkovisko za takú nízku sumu je  to,  že sa použil asfalt, ktorý ostal z iných prác. Uskladnený bol v bývalých kasárňach. „Dovolím si povedať, že je to kvalitná práca za lacný peniaz,“ vyhlásil primátor.  Pri budovaní parkoviska myslela samospráva aj na zeleň, ku ktorej sa, aj na žiadosť obyvateľov, pristupovalo citlivo „Rešpektovali sme požiadavku občanov, čo je vidieť aj na tých dvoch stromoch, ktoré sme zachránili a obložili betónovým múrom,“ vysvetlil J. Šimko s tým, že počas prác nebol vyrúbaný ani jediný strom.

Sídliská Rožňavská a Rimava či Malohontská ulica. To sú len niektoré lokality, v ktorých samospráva Rim. Soboty počas ôsmich rokov vybudovala  nové parkoviská. Dokopy ich podľa slov primátora vyrástlo na území meste viac ako 1000 a zostalo už len veľmi málo lokalít, kde by potrebovali občania nové parkovacie plochy.

Slávnostného otvorenia nového parkoviska sa zúčastnili okrem niektorých pracovníkov Mestského úradu a mestských inštitúcií aj viceprimátor Ladislav Rigó a poslanci MsZ Ivan Hazucha, František Auxt a Anna Zsóriová, ktorí  spoločne s primátorom Jozefom Šimkom prestrihli bielu pásku.

parkovisko2.JPG

parkovisko3.JPG

parkovisko.JPG

parkovisko4.JPG


 
 

Na margo uplynulých dní

Po viac ako mesačnej odmlke som v našom dvojtýždenníku Gemerské zvesti  - Gömöri Hírlap opäť uverejnil rubriku Na margo uplynulých dní. Stalo sa tak vzhľadom na nespočetné dotazy, ktoré som od občanov mesta dostal, že čo je tomu príčinou. Súčasne som však aj naznačil, že písať do novín, v ktorých mienia poslanci robiť cenzúru, ďalej nemienim. Le

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka