Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V kine aj film o prvom človeku na Mesiaci či oceňovaný japonský film Zlodeji Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

11.12.okt     Prvý človek   /First Man /

(št.pi.)

 prvni_clovek.jpgPred päťdesiatimi rokmi sa pol miliarda ľudí tlačila pri televízoroch, aby v priamom prenose sledovali pristátie posádky Apolla 11 na Mesiaci. Krátko nato astronaut Neil Armstrong vyslovil slávnu vetu „Je to malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo,“ a počin, ktorý sa stal možno najodvážnejšou výpravou od plavby Kryštofa Kolumbusa, bol týmto úspešne zakončený. Rovnako fascinujúca, bola aj éra, ktorá tomuto letu predchádzala, a životný príbeh človeka, ktorý dostal to privilégium urobiť na Mesiaci prvý „ľudský“ krok. (Cinemart)

Hrajú:  Ryan Gosling, Claire Foy, Corey Stoll

Uvádza: CinemArt, 138.min.MP od 12r.titulky.vstup: 5€

Začiatok predstavení o 17:30 hod.

Trailer

first-man.jpg

11.12.okt.    Zlé časy v El Royale  /Bad Times at the El Royale /

(št.pi.)

 bad-times.jpgHotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode.

Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart)

Hrajú:  Chris Hemsworth, Jeff Bridges, Jon Hamm, Dakota Johnson...

Uvádza: Cinemart, 140.min.MN.titulky. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod., v pondelok maďarská verzia o 19:30 hod. 

Trailer

zlé časy.jpg

13.14.okt.    Princezná a dráčik/ Princessa i drakon /

(so.ne)

 princeznaposter.jpgOd tvorcov seriálu Máša a medveď. Keď sa princezná Barbara prechádza tajnými komnatami zámku, nájde čarovnú knihu. Začne v nej listovať a kniha ju prenesie do krajiny zázrakov, kde zažije neuveriteľné dobrodružstvá a stretne čarovné, rozprávkové bytosti. Barbara sa tu spriatelí s roztomilým dráčikom, s ktorým sa vyberú na dobrodružnú cestu – nájsť kúzelné zrkadlo. (Magic Box)

Animovaný / Rozprávka Rusko

Réžia: Marina Nefedova

Uvádza: Magic Box,75.min MP.dabing. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 17:00 hod.

Trailer

princezna a dracik1.jpg

13.14.okt   Tajomstvo domu s hodinami  /The House with a Clock in Its Walls /

 tajomstvo domu.jpgKeď sa 10-ročný Lewis (Owen Vaccaro) dozvie, že sa musí presťahovať k svojmu strýkovi, netuší aké magické dobrodružstvo ho čaká. Jeho novým domovom sa stane rozľahlé starodávne sídlo, v ktorom, ako čoskoro zistí, sa dejú veľmi čudné veci. Strýko (Jack Black) a jeho susedka (Cate Blanchett) sú totiž čarodejníci a už dlho sa snažia rozlúštiť tajomstvo strašidelných hodín, tikajúcich v stenách domu. Podarí sa im s Lewisovou pomocou hodiny zastaviť a odvrátiť tak apokalypsu, ktorú kedysi dávno naplánoval jeden zlý čarodejník? (Forum Film)

Fantasy / Mysteriózni / Thriller / Rodinný USA,

Réžia: Eli Roth

Hrajú:  Jack Black, Cate Blanchett, Owen Vaccaro

Uvádza: Forum Film, 104 min. MP od 12 dabing, titulky. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

tajomstvo domu1.jpg

15.okt.     Zlodeji  /Manbiki kazoku/    Filmová prehliadka: Be2Can

(po.)

 zlodeji poster.jpgOsamu je gastarbeiter, ktorý si privyrába kradnutím v obchodoch. Do remesla zasväcuje aj svojho syna. Obaja žijú v provizórnom dome na periférii a s ďalšími členmi domácnosti tvoria rodinu, na ktorej je toho zvláštneho oveľa viac než len spôsob obživy. Do rutiny krádeží zasiahne dievčatko, ktoré sa osamelo hrá v mra... (Film Europe)

Dráma Japonsko  

Réžia: Hirokazu Koreeda

Hrajú: Lily Franky, Kirin Kiki, Sakura Andó, Sósuke Ikemacu...

Uvádza: Film Europe, 121min.,MP od 12r. titulky, vstup: 4€

Začiatok predstavení o 17:30 hod.

Trailer

zlodeji1.jpg

 

 

 

 


 
 

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka