Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

MESTO NESÚHLASÍ SO ZVÝŠENÍM CENY TEPLA !Vytlačiť
 

     Zahraničné spoločnosti ktoré sa v minulých rokoch etablovali v našom meste,  ako je BRANTNER, ŠTEFFE alebo VEOLIA sa nikdy nestotožnili s mojim názorom na ich pôsobenie v Rimavskej Sobote i po celom Slovensku.

Spoločnosť Brantner nevie prehltnúť, že sme im zobrali  zber a vývoz komunálneho odpadu a realizujeme túto činnosť prostredníctvom Technických služieb mesta už viac než 6 rokov, čím sme ušetrili pre občanov mesta 1,9 mil. eur.

   Najnovšie sa mojím nepriateľom stáva i spoločnosť STEFE,  ktorej pravidelne každý rok odmietam dať súhlas na zvýšenie ceny tepla pre našich obyvateľov.

Nie je tomu ináč ani v tomto roku, pretože som obdržal ich návrh, podľa ktorého by sa domácnostiam nášho  mesta dňom 1.1.2019 mala zvýšiť cena tepla o 8,45 %.

Opätovne nesúhlasím so zvyšovaním ceny tepla, k čomu ma oprávňuje spoločenská zmluva zo dňa 15.11.2012 podpísaná medzi Mestom a STEFE SK,  ktorá v článku 9 bod. č.4 zakotvuje, že o cene tepla rozhoduje na návrh konateľov spoločnosti valné zhromaždenie, pričom je vždy potrebný súhlas spoločníka - Mesta Rimavská Sobota.

Opätovne využívam preto svoje právo a ako primátor mesta  nesúhlasím s uvedeným návrhom.

O nesúhlasom stanovisku ku zvýšeniu ceny tepla na rok 2019, som písomne informoval aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví / URSO/ .

V prílohe predkladám návrh STEFE o zvýšení ceny tepla, ako aj hlasovanie spoločníkov.

navrh

hlasovanie.jpg


 
 

dnes je: 18.4.2019

meniny má: Valér

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka