Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V kine premietnu Grincha či krimitriler Dievča v pavúčej sieti Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

 

8. 9.nov.         Dievča v pavúčej sieti  /The Girl in the Spider's Web/

(št.pi.)

 dievča v pavúčej sieti.jpgLisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium Stiega Larssona sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. Drsná bojovníčka za spravodlivosť musí tentokrát zastaviť nebezpečnú teroristickú skupinu zvanú Pavúci. V temnom thrilleri sa Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a korupcie. Jej najväčším súperom však bude vlastná minulosť... (Itafilm)

Krimi/ Thriller/ Dráma USA

Réžia: Fede Alvarez

Hrajú: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Claes Bang ,Sverrir Gudnason, Stephen Merchant

Uvádza: Itafilm, 111.min. MN. titulky, vstup: 5€

Začiatok  predstavení o 18:00 hod.

Trailer

dievča.jpeg

8. 9. nov.        Hunter Killer: Neviditeľný zabijak    / Hunter Killer/

(št.pi.) 

 hunter.jpgNový akčný triler s hviezdnym hereckým obsadením v podaní Gerarda Butlera a Garyho Oldmana prináša dávku poriadnej akcie, počas ktorej netestované americké kapitánske tímy ponoriek s U.S. Navy Seals musia zachrániť ruského prezidenta, ktorý bol unesený. (Bontonfilm SK)

Akčný / Thriller USA

Réžia: Donovan Marsh

Hrajú: Gerard Butler, Gary Oldman, Linda Cardellini, Ryan McPartlin, Common
Uvádza: Bontonfilm,  121 min. MN, titulky vstup: 5€

Začiatok  predstavení o 20:00 hod.

Trailer

hunter1.png

10. až.12.nov          Ten, kto ťa miloval

(so.až.po)

 ten-kto-ta-miloval.jpgKomediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdené dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora... (Continental film)

Komédia/ Rodinný/ Krimi Česko

Réžia: Jan Pachl

Hrajú: Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Soňa Norisová,

Uvádza: Continental Film, 90 min.MP. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.,   v pondelok o 18:00 hod.     

Trailer

ten kto ťa miloval.jpg

10. 11. nov.          GRINCH

(so.ne.)

 grinch_poster.jpgNa svete sa prekvapivo nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne namosúrený zelený chlpáč, ktorému celkom vyhovuje samotárstvo v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a komora začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v mestečku, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktorí sú tím nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Domy sú obsypané svetlami, koledy znejú na každom kroku, deti si pripravujú zoznamy darčekov, vo vzduchu voňajú koláče a to všetko pôsobí na Grincha ako červené súkno na býka. A keď sa potom ešte dopočuje, že tohtoročné vianočné sviatky by mali byť trikrát opulentnejšie ako po iné roky, rozhodne sa to celé zaraziť a vianočnú atmosféru ľuďom ukradnúť doslova z pred nosa. Stačí nájsť sane, vhodné stádo sobov, nasadiť si falošné fúzy a predbehnúť toho deduška, ktorý nosí darčeky komínom.

Ale aj ten, kto počíta doslova so všetkým, sa môže raz prepočítať. V mestečku žije dievčatko Cindy, ktorá sa rozhodla nastražiť na Santu pascu, len aby ho mohla poprosiť o nejaký výnimočný darček pre upracovanú mamičku. Prvé stretnutie Grincha a Cindy bude trošku bolieť, ale obom veľmi nečakane zmení život. (CinemArt)

Animovaný / Rodinný USA 

Réžia: Yarrow Cheney

V Slovenskom znení: Ján Koleník, Juraj Kemka, Táňa Pauhofová,

Uvádza: CinemArt, 86 min.MP. dabing vstup: 5€

Začiatok predstavení o  17:00 hod.

Trailer

grinch.jpg

12. nov.          Climax          Filmová prehliadka: Projekt 100

(po.)

 Climax_poster_web.jpgJeden z najkontroverznejších režisérov súčasnosti v jeho najnovšej snímke sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu urobia jednu poslednú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní prepadajú do pekiel… (ASFK)

Dráma /muzikál Francúzsko  

Réžia: Gaspar Noé

Hrajú: Sofia Boutella, Roman Guillermic, ...

Uvádza: ASFK, 95 min. MN do 18r. dabing, vstup: 4€

Začiatok  predstavení o 20:00 hod.

Trailer

climax1.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka