Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Erasmus + KA1 v Základnej škole Š. M. Daxnera Vytlačiť
 

V minulom školskom roku sa Základná škola Š. M. Daxnera zapojila do výzvy Erasmus+ v aktivite KA1 Mobilita zamestnancov. Našej škole bol schválený grant na projekt s názvom „Anglický jazyk pre všetkých“, cieľom ktorého je skvalitniť vyučovanie anglického jazyka, práce so žiakmi so sociálne znevýhodneného prostredia a so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. V rámci projektu sme naplánovali dve mobility, z ktorých prvá sa uskutočnila v mesiaci október, kedy som mala možnosť zúčastniť sa  dvojtýždňového štruktúrovaného kurzu „Language & Practical Methodology: Creativity in the Classroom“ v Spojenom kráľovstve v meste Portsmouth. Kurz prebiehal podľa programu zostaveného prijímajúcou organizáciou InterEducation. V rámci prvého týždňa sme absolvovali jazykový tréning zameraný na zdokonaľovanie našich jazykových kompetencií s lektormi Michaelom Fennellom a Lucy Norris. S Dr. Dianou Hicks sme sa počas workshopov venovali problematike vyučovania anglického jazyka žiakov v primárnom vzdelávaní, metodologickým postupom podporujúcim komunikáciu v anglickom jazyku, kooperatívnemu učeniu, rozprávaniu príbehov a ďalším aktivizujúcim metódam, ktoré napomáhajú zefektívniť vyučovanie anglického jazyka. V rámci stretnutí sme sa oboznámili s problematikou CLILu v primárnom vzdelávaní a získali praktické skúsenosti s plánovaním hodín CLIL.

Skoly_1.jpg

Počas druhého týždňa som mala možnosť oboznámiť sa so školským vzdelávacím systémom v Anglicku priamo v školách: Lyndhurst Junior School Academy, Highbury Primary School, Copnor Primary School a Purbrook Infant School. Pozorovala som vyučovanie a vymieňala si skúsenosti s učiteľmi, oboznámila sa sa s chodom škôl, s ich zvykmi a tradíciami, s časovým rozvrhnutím celého dňa a praktickým organizačným zabezpečením jednotlivých činností. Mala som možnosť prejsť sa budovami a areálom škôl, vidieť zariadenie a vybavenie tried, učební, telocviční, knižníc a  spoločných priestorov školy.

Prínosom v oblasti poznávania kultúry a histórie krajiny bola pre mňa možnosť navštíviť historickú lodenicu v Portsmouth, zúčastniť sa prehliadky mesta a poznávacích zájazdov do Winchestru a Londýna. Získané informácie sú veľkým prínosom pre moju samotnú prácu, pretože žiakov zaujíma spôsob života a zvyky ľudí v iných krajinách.

Portsmouth_4.jpg

Počas kurzu som sa zoznámila a spolupracovala s učiteľmi z rôznych európskych krajín, konkrétne z Francúzska, Litvy, Dánska, Švédska a Čiech. Veľmi podnetná bola naša diskusia a vzájomná výmena skúseností. Porovnávali sme naše školské vzdelávacie systémy, hovorili o spoločných problémoch a nadviazali sme kontakty pre budúcu možnú spoluprácu v rámci ďalších projektov pre žiakov primárneho vzdelávania.

Ubytovanie som mala zabezpečené v hostiteľskej rodine, čo pre mňa znamenalo možnosť používať anglický jazyk aj mimo vyučovania v každodennom reálnom živote a zároveň sa bližšie oboznámiť s ich spôsobom života, kultúrou, zvykmi a tradíciami. Spoznať ich názor na aktuálne problémy dnešnej doby, ako aj na tematiku ohľadom Brexitu.

Získané poznatky a vedomosti sú pre mňa veľkým prínosom. Mojim cieľom bude aplikovať ich vo vlastnej výchovno-vzdelávacej práci a ďalej šíriť medzi pedagógmi našej školy, ale i regiónu formou rôznych stretnutí.

Mgr. Dana Vikorová,

ZŠ Š. M. Daxnera, Rimavská Sobota

Winchester_5.jpg

Londyn_1.jpgLondyn_4.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka