Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Návod na prežitie s Igorom Bukovským Vytlačiť
 

 bukovský1.JPGPrednáška Návod na prežitie s MUDr. Igorom Bukovským, ktorá sa uskutočnila 16. novembra v podkroví Knižnice Mateja Hrebendu v Rim. Sobote, bola jedným z podujatí, ktoré z verejných zdrojov podporil v projekte Kniha v srdci, srdce v knihe Fond na podporu umenia a tento bol  aj hlavným partnerom podujatia.

Igor  Bukovský - doktor, špecialista na zdravú výživu a správne stravovanie, ktorej sa venuje už 30 rokov, je dobre známy z mediálneho aj  knižného sveta. V roku 2004 založil svoju Ambulanciu klinickej výživy, v ktorej radí klientom, ako sa správne stravovať pri zdravotných ťažkostiach. Organizuje prednášky, vydáva literatúru (13 kníh), je autorom mnohých článkov, relácií o zdravej výžive a stravovaní. Je členom mnohých medzinárodných asociácií:  Americkej dietetickej asociácie (ADA), Americkej spoločnosti pre klinickú výživu (ASCN), Britskej spoločnosti pre výživu (NS), Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti a pod. Absolvoval množstvo svetových a európskych kongresov, vrátane aktívnej účasti na nich.

Doktor Bukovský je aj športovec - je viac ako 100-násobným majstrom Slovenska v plávaní všetkých vekových kategórií, majstrom Československa všetkých vekových kategórií a doteraz drží jeden slovenský žiacky rekord, ktorý nebol prekonaný už viac ako 37 rokov.

Ako sa orientovať v širokom spektre (chaose) informácií o správnej výžive a životospráve? Ako sa stravovať a neuškodiť si? Na otázky, ako byť zdravý a spokojný, ktoré zaujímali všetkých viac ako 80-tich zúčastnených po úvodnej prednáške o tráviacom systéme, o tom, že tráviaci systém nie je pec, ktorá všetko spáli, ale aj o tom, že jeme neustále a mnoho ľudí na svete trpí hladom, i o tom, koľko dôvodov na vďačnosť máme každý deň, odpovedal doktor Bukovský.

Účastníci odchádzali zo stretnutia spokojní a mnohí aj s podpísanou knihou. Ako doktor Bukovský sám povedal, tiež sa cítil príjemne. Ďakujeme všetkým, ktorých jesenný podvečer v knižnici zaujal. Ako knihovníci zisťujeme, že ľuďom záleží na svojom zdraví a je dobré takéto podujatia organizovať  aj v budúcnosti, o čo sa budeme aj snažiť.

Anna Kuricová,

KMH RS

bukovský.JPGbukovský2.JPG

foto: gecse


 
 

dnes je: 18.4.2019

meniny má: Valér

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka