Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Návod na prežitie s Igorom Bukovským Vytlačiť
 

 bukovský1.JPGPrednáška Návod na prežitie s MUDr. Igorom Bukovským, ktorá sa uskutočnila 16. novembra v podkroví Knižnice Mateja Hrebendu v Rim. Sobote, bola jedným z podujatí, ktoré z verejných zdrojov podporil v projekte Kniha v srdci, srdce v knihe Fond na podporu umenia a tento bol  aj hlavným partnerom podujatia.

Igor  Bukovský - doktor, špecialista na zdravú výživu a správne stravovanie, ktorej sa venuje už 30 rokov, je dobre známy z mediálneho aj  knižného sveta. V roku 2004 založil svoju Ambulanciu klinickej výživy, v ktorej radí klientom, ako sa správne stravovať pri zdravotných ťažkostiach. Organizuje prednášky, vydáva literatúru (13 kníh), je autorom mnohých článkov, relácií o zdravej výžive a stravovaní. Je členom mnohých medzinárodných asociácií:  Americkej dietetickej asociácie (ADA), Americkej spoločnosti pre klinickú výživu (ASCN), Britskej spoločnosti pre výživu (NS), Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti a pod. Absolvoval množstvo svetových a európskych kongresov, vrátane aktívnej účasti na nich.

Doktor Bukovský je aj športovec - je viac ako 100-násobným majstrom Slovenska v plávaní všetkých vekových kategórií, majstrom Československa všetkých vekových kategórií a doteraz drží jeden slovenský žiacky rekord, ktorý nebol prekonaný už viac ako 37 rokov.

Ako sa orientovať v širokom spektre (chaose) informácií o správnej výžive a životospráve? Ako sa stravovať a neuškodiť si? Na otázky, ako byť zdravý a spokojný, ktoré zaujímali všetkých viac ako 80-tich zúčastnených po úvodnej prednáške o tráviacom systéme, o tom, že tráviaci systém nie je pec, ktorá všetko spáli, ale aj o tom, že jeme neustále a mnoho ľudí na svete trpí hladom, i o tom, koľko dôvodov na vďačnosť máme každý deň, odpovedal doktor Bukovský.

Účastníci odchádzali zo stretnutia spokojní a mnohí aj s podpísanou knihou. Ako doktor Bukovský sám povedal, tiež sa cítil príjemne. Ďakujeme všetkým, ktorých jesenný podvečer v knižnici zaujal. Ako knihovníci zisťujeme, že ľuďom záleží na svojom zdraví a je dobré takéto podujatia organizovať  aj v budúcnosti, o čo sa budeme aj snažiť.

Anna Kuricová,

KMH RS

bukovský.JPGbukovský2.JPG

foto: gecse


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka