Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

FALCON v Južnej KóreiVytlačiť
 

Tvrdá práca a cieľavedomosť sa oplatí - tvrdí  hlavný tréner Falconu, ktorý strávil skoro celý mesiac november 2018 v Južnej Kórei. Dostal sa do úzkeho výberu trénerov a reprezentantov so strednej Európy, ktorých pozvala organizácia TAEKWONDOWON na  tréningový program pod názvom „TAEKWONDOWON TRAINING CAMP 2018“

TAEKWONDOWON je novopostavený športový areál – organizácia, ktorá slúži len pre účely trénovania a rozvoja TAEKWONDA. Nachádza sa v horskom prostredí neďaleko mesta Mudžu asi 200 km od Soulu, hlavného mesta Južnej Kórey. V areáli sa nachádzalo všetko na čo si len športovec môže spomenúť -  veľká športová hala, múzeum, moderné ubytovne, niekoľko moderných telocviční, prednáškové a vzdelávacie centrum, vyhliadková veža, upravený vonkajší areál,  športové pomôcky rôzneho druhu atď.    

Slovensko zastupoval Jaroslav Dóbi v pozícii Slovakia coach  a Dávid Sajko  v pozícii  National team SVK pochádzajúci z košického klubu  Ilyo ŠKP Košice.  Spolu s nami  sa zúčastnili aj  tímy Českej Republiky, Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Ruska a ďalších krajín. 

Dostať sa do kolísky TAEKWONDA bol pre mňa ako hlavného trénera Falconu  obrovský zážitok a splnenie si sna.  Aby sa mi tento sen splnil a dostal sa do výberu, musel som vo FALCONE odtrénovať  tisícky hodín, byť aktívny pri rozvoji Taekwonda, následne precestovať  len smerom  tam viac ako 7000 km, stráviť v lietadle 16hodín a vyrovnať sa s časovým posunom. Oplatilo sa.

TAEKWONDOWON sa nám postaral o náročný program. Deň pre nás začínal o siedmej  hodine ráno a končil o deviatej večer. Počas dňa sme museli absolvovať minimálne 7 hodín tréningov,  niekoľko prednášok, školení. Súčasťou programu boli aj zážitkové dni, kedy nás zobrali na turistiku, hrali sme paintball, jazdili na štvorkolkách, navštívili sme tradičnú kórejskú dedinu, kde nás obliekli do tradičných krojov. Posledný deň nás  zobrali aj do zábavného parku „LOTTE WORLD SEOUL“   Camp začal otváracím ceremoniálom a vstupnými fyzickými testami v špeciálnom testovacom centre. Samozrejme, aj záver sa niesol v slávnostnom duchu, kedy sme  absolvovali záverečný ceremoniál, dostali certifikát a doslova desiatky darčekov, ako doboky, topánky, súpravu, opasok, ruksak, suveníry atď. Okrem darčekov som domov priniesol asi 2000 fotiek a 50 GB videí, skúsenosti, zážitky a iný pohľad na tréningové procesy. Pohostinnosť TAEKWONDOWONu  nemala hranice. Ďakujeme.

Cieľom takýchto tréningových programov je rozvoj TAEKWONDA,  ktoré pochádza z Južnej Kórey. Tým, že sa Európan dostane do kolísky TAEKWONDA , kde môže trénovať s najlepšími a zažije kultúru a miestnu mentalitu, sa mu v prvom rade splní sen, získa nový obzor a následne môže odovzdávať skúsenosti svojim žiakom, pre ktorých sa zároveň stane aj veľkým vzorom.  Po návrate moje kroky aj napriek únave  viedli rovno z letiska do FALCONU,  keďže „Falcoňáci „ môj  pobyt v Kórei intenzívne prežívali.  Prekvapil som ich na tréningu a každému  odovzdal  darček. Počas pobytu som sa každý deň snažil pridať na sociálnu sieť nejaké to video či fotky, aby som Falcoňákom čo najviac priblížil dianie v Kórei.

Ja som sa prepracoval  k splneniu  svojho sna a teraz bude mojou úlohou z pozície trénera  dostať minimálne jedného Falcoňáka tam, kde som bol ja..... toto  boli moje  prvé slová  po návrate.

Ing. Jaroslav Dóbi, hlavný tréner Falconu

kórea2.jpgkórea.jpgkórea1.jpgkórea4.jpg

kórea 3.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka