Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Tréner roka 2018 je z Rimavskej SobotyVytlačiť
 

V sobotu 12. 1. 2019  sa v hoteli  Plejsy v Krompachoch  uskutočnil 2. Galavečer a 1. Ples SATKD  WT. Na galavečere sa vyhodnotili celkové výsledky športovcov a klubov za rok 2018 v jednotlivých kategóriách.  V Krompachoch sa stretlo spolu vyše 120 členov SATKD, rodičov a priateľov Taekwonda. Po vyhlásení výsledkov večer pokračoval plesom až do neskorého rána. Obidve časti večera boli pripravené na vysokej úrovni, celkový dojem spríjemnil moderátor, DJ a vystúpenia mažoretiek z Krompách a slovenských Taekwondistov z jednotlivých klubov. Čestným hosťom večera bol MUDr. Eidi Hakimi 4.Dan, zakladateľ viacerých Slovenských klubov, medzi ktoré patrí aj klub v Rimavskej Sobote,  ktorý tu vďaka nemu vznikol už v roku 1994. Od roku 2003 do súčasnosti je pokračovateľom Falcon.

Ples_TKD.jpg

Najlepšími športovcami za rok 2018 sa stali športovci v jednotlivých kategóriách, ktorí v nich nazbierali najviac bodov. Vyhodnotení boli pretekári v športovom zápase / Kyorugi / a  / Poomsae / . Podobne sa vyhodnotili aj kluby, ktoré počas roka 2018  nazbierali najviac bodov v jednotlivých ligách v obidvoch disciplínach.

Falcon sa v roku 2018 rozhodol pomôcť rozvoju POOMSAE na Slovensku a už v prvom roku sa umiestnil na 3. mieste v hodnotení klubov v tejto disciplíne v rámci Slovenska. V roku 2018 tréner FALCONU Miroslav Bitala  priniesol nový dych do tejto disciplíny a aj v roku 2019 máme záujem pokračovať. Prvou skúškou bude turnaj FALCON CUP 2019, ktorý bude už dvojdňový a kde jednou z disciplín bude aj POOMSAE.

3.miesto_Poomsae.jpg

Náš hendikepovaný športovec Roman Farkaš vyhral kategóriu P20 – seniori  / paraPoomsae / a stal sa v tejto disciplíne a kategórii najúspešnejším športovcom za rok 2018 .

Asi najväčším prekvapením bolo  pre hlavného trénera Falconu Jaroslava Dóbiho, keď vyhlásili výsledky kategórie tréner roka 2018. „Keď som počul svoje meno, nechcel som tomu uveriť,“ uviedol Dóbi, ktorý sa stal trénerom roka 2018.  „Cenu mi odovzdal môj prvý tréner  MUDr. Eidi Hakimi, čím to ocenenie pre mňa získalo ešte väčšiu váhu. Osobne som to nečakal, lebo si myslím, že na Slovensku pôsobí mnoho trénerov, ktorí majú toho odtrénované omnoho viac. Pri rozhodovaní a hlasovaní  asi zavážil aj fakt, že vo Falcone sa snažíme každoročne rozbehnúť niečo nové. Vybudovali sme tu komunitu „FALCON FAMILY“, ako prví sme  sa začali venovať hendikepovaným športovcom“, sme nápomocní v rozvoji POOMSAE a robíme plno ďalších nenápadných  krokov, ktoré napomáhajú rozvoju Taekwonda na Slovensku,“ vymenoval tréner Falconu. 

Trener_roka.jpg

Nakoľko vyhlásených v kategórii bolo spolu asi 35, spomenieme len niektoré ďalšie...

Klubom roka 2018 sa stal Koryo ŠKP Košice. Za mimoriadny prínos pri rozvoji športu boli ocenení Mudr. Eidi Hakimi, Mgr. Nora Angyalová a Gabriela Fiačanová Ižáriková. Najlepším klubom v kategórii športový zápas sa stal Black Tiger klub Snina . Najlepší klub v kategórii Poomsae sa stal Taekwwondo klub Hnúšťa a Tisovec . Kompletné výsledky sa dajú pozrieť na oficiálnom webe SATKD  / www.satkd.sk

„Na záver by som sa chcel poďakovať našej Falcon Family, osobitne športovcom, ktorí získavajú body, aby sme sa vôbec mohli uchádzať o rôzne ocenenia. Ďakujeme sponzorom //www.falconrs.sk/Podporujú nás//  a mestu Rimavská sobota, bez ktorých by sme sa nemohli zúčastňovať takého množstva turnajov. TAEKWONDO definitívne uzavrelo rok 2018 a už o pár týždňov začneme zbierať body pre rok 2019 na našom domácom turnaji FALCON CUP 2019, ktorému bude ešte predchádzať seminár POOMSAE,“ uzavrel Dóbi.

Zdroj: Ing. Jaroslav Dóbi,  FALCON  

Treneri_Slovenska.jpg

Treneri_Falconu.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka