Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V kine Orbis premietnu druhý Lego príbeh, horor Potomok a opäť aj TrhlinuVytlačiť
 

Program kina Orbis na tento týždeň ponúka tri filmy. V pokračovaní Lego príbehu sa opäť stretneme s hrdinami mestečka Brickburg, ktorí sa v novom akčnom dobrodružstve pustia do záchrany svojho milovaného domova.

Napätie a hrôzu prinesie hororový film Potomok, v ktorom sa Sarah, matka malého Milesa, snaží zaistiť pravdu, kto alebo čo sa zmocnilo jej milovaného syna. 

Diváci si môžu tento týždeň pozrieť opäť slovenský mysteriózny film Trhlina, ktorý sa  do kina Orbis vracia po dvoch týždňoch. Film spôsobil u Slovákov doslova ošiaľ, v kinách po celom Slovensku ho videlo za prvé dva týždne už vyše 170-tisiíc ľudí. 

 

kino orbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

 

7.-10.feb.              LEGO® príbeh 2    / The Lego Movie 2: The Second Part/

(št. - ne.)

 lego-pribeh2 poster.jpgPo úspechu filmu Lego príbeh®, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. 
Uplynulo takmer 5 rokov, odkedy bolo „všetko super“, a teraz musia čeliť novej obrovskej hrozbe, nájazdníkom z LEGO DUPLO®, ktorí ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú obyvatelia znova vystavať.
V snahe poraziť nepriateľov a nanovo vyskladať harmóniu v Lego svete sa Emmet, Lucy, Batman a ich priatelia vydajú do vzdialených a neprebádaných galaxií. Na spoločnej ceste otestujú svoju odvahu, kreativitu, majstrovské staviteľské schopnosti a v neposlednom rade odhalia, akí sú v skutočnosti výnimoční. (Continental film)

Animovaný / Akčný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný / Fantasy / Muzikál  USA / Austrália / Dánsko / Kanada 

Réžia: Mike Mitchell, Trisha Gum

Uvádza: Continental-Film, 106 min. MP,dabing, vstup: 5€ 

Začiatok predstavení o 17:00 hod.

Trailer

legomovie.jpg

7.- 8. feb.             Potomok    /THE PRODIGY/

(št.-pia.)

 Prodigy_Poster.jpgV rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Chce sa za každú cenu dozvedieť pravdu – kto alebo čo získalo moc nad jej synom. Odpovede na všetky otázky sa skrývajú hlboko v minulosti a Sarah čoskoro pochopí, že skutočnosť je ďaleko horšia ako jej predstavy... (Forum Film)

Horor / Thriller USA / Hongkong

Réžia: Nicholas McCarthy

Hrajú: Taylor Schilling, Brittany Allen, Colm Feore

Uvádza: Fórum Film, 92 min. MN, titulky, vstup: 5€

Začiatok predtavení o  19:00 hod.

Trailer

potomok.jpg

9. - 10. feb.          Trhlina

(so.ne.)

 trhlina poster.jpgNezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal.
Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie, než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby. (Continental Film)

Mysteriózny/Thriller  Slovensko  Réžia: Peter Bebjak

Hrajú: Matej Marušin, Mária Havranová, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír, Juraj Loj

Uvádza: Continental-Film,   111 min. MN , vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

trhlina.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka