Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Lokomotíva Rimavská sobota najúspešnejším klubom SlovenskaVytlačiť
 

Historický úspech dosiahli zápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota v roku 2018. Po prvýkrát vo svojej viac ako 45-ročnej histórii oddielu obsadili 1.miesto spomedzi 35 klubov celého Slovenska. Tento obrovský úspech dosiahli ziskom 471 bodov, keď o 5 bodov predbehli ZK Košice 1904, ktorý získal 466 bodov. Na 3.mieste skončila Dunajplavba Bratislava so ziskom 457 bodov. Tento rebríček sa vyhlasuje každý rok na Valnom zhromaždení Slovenského zápasníckeho zväzu, ktorý sa tentoraz uskutoční koncom marca v Šamoríne. Rebríček je zostavený na základe všetkých bodov, ktoré dosiahli kluby na OH, MS, ME MSR všetkých vekových kategórií a ligových súťaží dospelých a dorastu, podľa stanovenej bodovacej tabuľky. O tento krásny úspech sa pričinili všetci zápasníci, tréneri a funkcionári rimavskosobotského zápasenia, za čo im určite patrí veľké poďakovanie. Nedá sa však nespomenúť aspoň troch našich zápasníkov, ktorí sa pričinili o najviac bodov. Senior Aksharbek Gulaev za 2. a 5.miesto na majstrovstvách Európy a 5.miesto na majstrovstvách sveta, dorastenec Pavel Rapčan, ktorý získal 3 tituly majstra Slovenska z celkového počtu 12 titulov pre náš oddiel a žiačka Natália Gažiová za 8.miesto na majstrovstvách Európy.

Jozef Radnóti – podpredseda ZO Lokomotíva Rimavská Sobota: Dosiahnuť takýto úspech a dostať sa až na vrchol rebríčka je iste snom každého funkcionára, trénera a športovca. Nám sa to vlani podarilo po prvýkrát, za čo chcem v mene oddielu poďakovať každému nášmu zápasníkovi, ktorý získal čo i len 1 bod. Veď na konci o našom triumfe rozhodlo len 5 bodov pred Košicami. Aj v  roku 2017 sme boli na krásnom 2.mieste, keď nás porazila Dunajplavba Bratislava, ale prvenstvo je o niečom inom a to ešte nebudem spomínať aké podmienky máme my a aké niektoré kluby za nami. Je to krásne pocta za roky driny na žinenkách. Zopakovať takýto úspech bude nesmierne ťažké, ale určite sa o to znovu pokúsime. Veď s jedlom rastie chuť.

Zdroj: Jozef Radnóti, podredseda ZO Lokomotíva RS

zápasenie.png

Natália Gažiová, 8.miesto na majstrovstvách Európy a majsterka Slovenska

zápasenie1.png

Pavol Rapčan, 3-násobný majster Slovenska 2017 a účastník majstrovstiev sveta juniorov

zápasenie2.png

Aksharbek Gulaev, 2. a 5.miesto na majstrovstvácj Európy, 5.miesto na majstrovstvách sveta a majster Slovenska


 
 

Na margo uplynulých dní - Futbal doplatil na koncepciu

Ak existuje ukážkový príklad ako sa dá niečo zabrzdiť, tak tým je mestský futbalový klub. Dianie v ňom síce sledujem z patričnej vzdialenosti bez úmyslu doňho zasahovať, ale to čo sa s ním cez leto udialo je neodpustiteľný hriech. Mužstvo dospelých pod vedením trénera Eugena Bariho skončilo v júni na 2. mieste III. ligy. Konateľ klubu M. Bit

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka