Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Zlatá medaila pre Slovensko zo svetového pohára vo Francúzsku Vytlačiť
 

Počas víkendu 16-17. februára sa v rámci svetového pohára konali majstrovstvá Francúzska v disciplíne Poomsae a Para-Poomsae pod názvom French Open Poomsae G1 2019 vo Francúzskom meste Lille. V konkurencii 18 krajín sa predstavili dvaja súťažiaci TKD Klubu Hnúšťa - Tomáš Mravec v kategórii para-poomsae junior P20 a Ivanka Kyseľová v kategórii poomsae cadet. Predchádzal im medzinárodný Poomsae seminár Coucha pod vedením hlavného rozhodcu WT Mustapha Moutarazaka, ktorý absolvoval hlavný tréner TKD Hnúšťa Mgr. Maroš Oláh a získal tak medzinárodnú licenciu Coucha v kategórii poomsae, ktorá je potrebná pre absolvovanie vrcholových medzinárodných Taekwondo WT turnajov označených - G.

Prvý súťažný deň nastúpil Tomáš, ktorému sa po odcvičení dvoch súťažných poomsae formácií podarilo vyhrať prvé miesto a stal sa vo svojej kategórii majstrom Francúzska.

Druhý súťažný deň nastúpila Ivanka, ktorá i napriek nečakaným zdravotným problémom, ktoré narušili jej tréningový proces, dosiahla  v konkurencii svetovej špičky po odcvičení dvoch vylosovaných poomsae formácií spomedzi 16 súťažiacich postup do finálovej osmičky. Vo finále sa jej žiaľ po odcvičení ďalších dvoch vylosovaných poomsae formácií nepodarilo dosiahnuť medailové priečky, ale jej výkon bol uspokojivý a sme radi, že sa nestratila a svojimi súťažnými zostavami si zabezpečila cenný postup do finále medzi top svetovú špičku, kde získala napokon 6. miesto a od lepšieho umiestnenia ju delili len stotiny bodov.

V mene TKD klubu gratulujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska, Taekwondo klubu Hnúšťa a miest Hnúšťa a Rimavská Sobota.

Tomáš Mravec

francúzsko (2).jpgfrancúzsko.jpg

francúzsko (3).jpg


 
 

Na margo uplynulých dní - Futbal doplatil na koncepciu

Ak existuje ukážkový príklad ako sa dá niečo zabrzdiť, tak tým je mestský futbalový klub. Dianie v ňom síce sledujem z patričnej vzdialenosti bez úmyslu doňho zasahovať, ale to čo sa s ním cez leto udialo je neodpustiteľný hriech. Mužstvo dospelých pod vedením trénera Eugena Bariho skončilo v júni na 2. mieste III. ligy. Konateľ klubu M. Bit

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka