Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Oscarová Zelená kniha či animák Čarovný park. Kino Orbis má tento týždeň v ponuke štyri film Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

kino orbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

 

14. 15. mar.       Sklenená izba   /The Glass room/

(št. pia.)

 sklenena_izba_sk_poster.jpgFilm rozpráva príbeh ľudí, ktorých životy, lásku a priateľstvá poznamenali dramatické udalosti 20. storočia. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, ich priateľov, zamestnancov i mimoriadneho architekta Rainera von Abta rámuje vznik jednej z najoriginálnejších modernistických stavieb v Európe, miesta veľkých milostných vzplanutí i životných zrád a bol inšpirovaný osudom vily Tugendhat. (Garfield Film)

Milostná dráma    Česko, Slovensko

Réžia: Július Ševčík

Hrajú: Hanna Alström, Karel Roden, Carice van Houten, Claes Bang, Zuzana Fialová

Uvádza: Garfield Film, 104min, MP od 12.r, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 18:00 hod.

Trailer

sklenená izba.jpg

14. a 15. mar.     Skryté túžby  /Nyitva/

(št. a pia.)

 skryté túžby.jpgPárik po tridsiatke sa rozhodne zachrániť svoj láskyplný ale sexuálne neuspokojivý vzťah tým, že ho jednoducho otvorí. Dúfajú, že uniknú zdanlivo nevyhnutným podvodom a zradám, ktorými sa všetci okolo nich stretávajú. Toto sa však ukazuje byť oveľa zložitejšie a bolestivejšie než si to predstavovali: nie sú pripravení ani na fyzické ani na emocionálne následky nových príležitostí. Film sa snaží zobraziť výzvy vo vzťahoch v 21. storočí a sexualitu zo silno ženského pohľadu, zaoberá sa rodovými rolami a falošnými očakávaniami, so zvláštnym humorom a čestnosťou. (Sky Film)

Romantický/Dráma/ Komédia Maďarsko

Réžia: Orsi Nagypál

Hrajú:  Radnay Csilla, Kovás Lehel, Péterfy Bori, András Ötvös

Uvádza: Sky Film, 98min,MN, titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod.

Trailer

skrytétúžby2.jpg

16. a 17.mar.        Čarovný park   /Wonder Park/

(so. ne.)

 kouzelny_park_.jpgVymýšľať atrakcie, aké svet ešte nevidel, je pre June a jej mamičku ta úplne najlepšia zábava. Vo svojej predstavivosti vysnívali čarovný park, v ktorom všetky tie dych berúce a fyzikálne zákony popierajúce atrakcie riadia hovoriace zvieratká s veľmi vyhranenou osobnosťou. Napríklad ochranku tu robí dikobraz, ktorý sa všetkého bojí a v strese nekontrolovane vystreľuje svoje pichliače, o údržbu sa starajú dva vtipné bobry a tak by sa dalo pokračovať ďalej.

June však nie je len rojko, ale aj veľmi praktické dievča, ktorá skúša aspoň niektoré z tých fantastických modelov reálne postaviť z toho, čo má práve k dispozícii. Asi tušíte, že takéto pokusy nemôžu dopadnúť dobre a väčšina z nich končí totálnou demoláciou celého okolia. Po jednej takejto mimoriadnej deštrukcii June sľúbi, že už začne sekať dobrotu a bežné aj nevšedné starosti ju navyše pripravia aj o chuť vymýšľať výnimočné atrakcie. June prestane nakoniec aj snívať a fantazírovať. Jedného dňa ju však osud zavedie na opustené miesto, kde kedysi skutočne existoval zábavný park, aký si vysnívala. Dokáže June opäť prebudiť svoju fantáziu a zastaviť zánik tohto raja atrakcií? Tunajší hovoriaci zvierací personál na ňu dosť spolieha. Inú nádej totiž nemajú. (CinemArt)

Dobrodružný/Animovaný / USA/Španielsko

Réžia: Josh Appelbaum, André Nemec

Uvádza: Cinemart, 85min, MP, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 17:00 hod.

Trailer

čarovný park.jpg

16. a 17. mar.        Zelená kniha   /Green Book/

(so. a ne.)

 green-book-poster.jpgGreen Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

Dráma/Komédia USA

Réžia: Peter Farrelly

Hrajú: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Uvádza: Continental Film, 130min, MP od 12.r, titulky,  vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

green book.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní - Futbal doplatil na koncepciu

Ak existuje ukážkový príklad ako sa dá niečo zabrzdiť, tak tým je mestský futbalový klub. Dianie v ňom síce sledujem z patričnej vzdialenosti bez úmyslu doňho zasahovať, ale to čo sa s ním cez leto udialo je neodpustiteľný hriech. Mužstvo dospelých pod vedením trénera Eugena Bariho skončilo v júni na 2. mieste III. ligy. Konateľ klubu M. Bit

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka