Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

TAEKWONDISTI FALCONU v RAKÚSKUVytlačiť
 

V sobotu 23.3. vycestoval FALCON na medzinárodný turnaj „9th.Int.TAEKWONDO NEW TALENT CUP“ v Rakúskom TULLN AN DER DONAU neďaleko Viedne. Zúčastnilo sa ho vyše 50 klubov a viac než 500 zápasníkov z Rakúska a okolitých krajín. Za Falcon klub vycestovalo celkovo 9 zápasníkov. Skupinku tvorili skúsení zápasníci, ale aj nováčikovia, ktorí išli okúsiť svoj prvý turnaj v zahraničí. Ale ako názov turnaja napovedá, tento turnaj je určený na vyhľadávanie talentov. Konkurencia bola veľká a prebojovať sa do finále dalo zabrať. Falcoňáci vybojovali celkovo 4 zlaté, 1 strieborné a 3 bronzové miesta.

V predvádzaní foriem (poomsae) nás reprezentovali Lucka Laššáková, Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan.  Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan nastúpili v ťažkej a veľkej konkurencii, v ktorej nedosiahli na medailové miesta.

Lucka Laššáková po bezkonkurenčnom výkone s nadhľadom získala zlatú medailu.

V zápase nastúpili  Adrián Mag, Alex Rapčan, Marek Spodniak, Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Sarach Sarvašová a Veronika Spodniaková.

Marek Spodniak,  Alex Rapčan a Lukáš Kurek získali vo svojich kategóriách bronzové medaily. Tomáš Kuvik po skvelom výkone v semifinále postúpil do finále, ale po ťažkom zápase podľahol súperovi, a tak získal striebornú medailu. Prvýkrát v zahraničí nastúpil Adrián Mag, ktorý finálový zápas vyhral s veľkým náskokom a získal tak zlatú medailu. Najlepšie zabojovali dievčatá. Sarach Sarvašová s prehľadom zdolala svoje súperky a získala cennú zlatú medailu. Asi najdramatickejšie zápasy odohrala Veronika Spodniaková, ktorú v osemfinále zranila ukrajinská zápisníčka, ale aj napriek tomu dokázala vyradiť aj ďalšiu Ukrajinku a vo finále aj Maďarku a získala zlatú medailu.

Tréneri boli spokojní s výkonmi FALCOŇÁKOV, ktorí bojovali do poslednej sekundy zápasu. Počas turnaja  získali krásne umiestnenia a hlavne ďalšiu skúsenosť do ich športovej kariéry.

Ing. Robert Kuvik

adrian.jpg

falcon.jpg

lucka miro.jpgveronika.jpg

sarka robo 2.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní

Zaujímavú, ale o to horšiu správu priniesli v uplynulých dňoch slovenské média. Ministerstvo spravodlivosti SR – podobne ako ďalšie vládne inštitúcie – si nerobí ťažkú hlavu z toho, že okres Rimavská Sobota patrí medzi tie najviac zaostalé regióny. Jednoduchým tlačovým vyhlásením oznámilo, že stavebné práce na novej väznici v Rimavskej Sobote s

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka