Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

TAEKWONDISTI FALCONU v RAKÚSKUVytlačiť
 

V sobotu 23.3. vycestoval FALCON na medzinárodný turnaj „9th.Int.TAEKWONDO NEW TALENT CUP“ v Rakúskom TULLN AN DER DONAU neďaleko Viedne. Zúčastnilo sa ho vyše 50 klubov a viac než 500 zápasníkov z Rakúska a okolitých krajín. Za Falcon klub vycestovalo celkovo 9 zápasníkov. Skupinku tvorili skúsení zápasníci, ale aj nováčikovia, ktorí išli okúsiť svoj prvý turnaj v zahraničí. Ale ako názov turnaja napovedá, tento turnaj je určený na vyhľadávanie talentov. Konkurencia bola veľká a prebojovať sa do finále dalo zabrať. Falcoňáci vybojovali celkovo 4 zlaté, 1 strieborné a 3 bronzové miesta.

V predvádzaní foriem (poomsae) nás reprezentovali Lucka Laššáková, Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan.  Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan nastúpili v ťažkej a veľkej konkurencii, v ktorej nedosiahli na medailové miesta.

Lucka Laššáková po bezkonkurenčnom výkone s nadhľadom získala zlatú medailu.

V zápase nastúpili  Adrián Mag, Alex Rapčan, Marek Spodniak, Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Sarach Sarvašová a Veronika Spodniaková.

Marek Spodniak,  Alex Rapčan a Lukáš Kurek získali vo svojich kategóriách bronzové medaily. Tomáš Kuvik po skvelom výkone v semifinále postúpil do finále, ale po ťažkom zápase podľahol súperovi, a tak získal striebornú medailu. Prvýkrát v zahraničí nastúpil Adrián Mag, ktorý finálový zápas vyhral s veľkým náskokom a získal tak zlatú medailu. Najlepšie zabojovali dievčatá. Sarach Sarvašová s prehľadom zdolala svoje súperky a získala cennú zlatú medailu. Asi najdramatickejšie zápasy odohrala Veronika Spodniaková, ktorú v osemfinále zranila ukrajinská zápisníčka, ale aj napriek tomu dokázala vyradiť aj ďalšiu Ukrajinku a vo finále aj Maďarku a získala zlatú medailu.

Tréneri boli spokojní s výkonmi FALCOŇÁKOV, ktorí bojovali do poslednej sekundy zápasu. Počas turnaja  získali krásne umiestnenia a hlavne ďalšiu skúsenosť do ich športovej kariéry.

Ing. Robert Kuvik

adrian.jpg

falcon.jpg

lucka miro.jpgveronika.jpg

sarka robo 2.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka