Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Na radnici otvorili výstavu fotografií o regióneVytlačiť
 

Vo výstavných priestoroch rimavskosobotskej radnice otvorili na začiatku apríla výstavu fotografií, ktorá prezentuje krásy nášho regiónu. Všetky fotografie sa objavili na fotosúťaži Malohont mojimi očami, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo 12. decembra v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti.

Súťaž vlani už po šiestykrát vyhlásila Miestna akčná skupina MALOHONT. Prihlásilo sa do nej spolu 27 fotografov, ktorí pochádzali z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z miest ako Rimavská Sobota, Tornaľa, Brezno a Banská Bystrica. Najmladší súťažiaci mal iba 16 rokov a najstarší 76 rokov a okrem amatérov sa do súťaže zapojili aj profesionáli. Fotosúťaž prebiehala v štyroch kategóriách – prírodné krásy, kultúrne dedičstvo, ľudia a život a naše obce.

Keďže bolo zo súťaže vyradených 19 fotografií, ktoré nesplnili podmienky, do konečného hlasovania verejnosti postúpilo 113 fotografií. Najviac fotografií súťažilo v kategórii Prírodné krásy (51), 23 snímok bojovalo v  kategórii Ľudia a život, 20 v kategórii Naše obce  a 19 v kategórii Kultúrne dedičstvo. Okrem trojčlennej poroty, ktorú tvorili Naďa Miháľová, Henrieta Struhárová a Martin Pliešovský, rozhodovala o víťazoch v jednotlivých kategóriách aj verejnosť.

V kategórii Prírodné krásy sa na prvom mieste umiestnil Ondrej Kresnye s fotografiou divých makov. Druhá skončila Petronela Vargová a tretí Michal Tvrdoň. Víťazkou verejného hlasovania sa stala Adriana Morongová.

V ďalšej kategórii  Kultúrne dedičstvo  porotu najviac zaujala fotografia Horáreň u Faba na hrebeni Sinca, ktorú vytvorila Henrieta Szagová. Tá sa umiestnila aj na druhom mieste, ale s inou fotografiou a zároveň sa stala aj víťazkou verejného hlasovania. Tretí skončil Peter Fačka.

V kategórii Ľudia a život skončila prvá Petra Rapčanová, ktorá zároveň vyhrala aj verejné hlasovanie. Jej víťazná fotografia má názov Kuk. Druhý bol Jozef Mačuda a tretia  Petra Rapčanová.

V kategórii Naše obce zvíťazila snímka Kokavské lazy, ktorej autorom je Michal Tvrdoň. Na druhom mieste skončila Michaela Tiralová, ktorá sa stala aj víťazkou  verejného hlasovania. Tretí bol Štefan Bán.  

Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

Výstavu v priestoroch radnice pripravilo Turistické informačné centrum v spolupráci s MAS Malohont. Verejnosť si ju môže pozrieť do konca mája.

mas (2).JPG

mas1.JPG

mas4.JPG

mas3.JPG

vystavaRS - MIN.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka