Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Úspechy Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia v odborných súťažiachVytlačiť
 

Žiačka IV. A triedy Nikoleta Vraštiaková už štvrtý rok úspešne reprezentuje obchodnú akadémiu v súťažiach v spracovaní informácií na počítači. Ako jediná z Banskobystrického kraja sa prebojovala do celoslovenského kola, ktoré sa konalo v dňoch 20. – 21. marca v Obchodnej akadémii v Senici. Nikoleta svojím výkonom 386,9 čistých úderov/min získala krásne 5. miesto na Slovensku a vzorne reprezentovala nielen našu školu, ale aj náš kraj.

Cieľom našej školy v oblasti odborných predmetov je neustále zvyšovanie úrovne a prestíže účtovníctva. Každoročne sa zapájame do celoštátnej súťaže Olympiáda Mladý účtovník, ktorá je určená  pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií. Regionálne kolo súťaže v účtovníctve v programe OMEGA sa uskutočnilo 20. marca pod záštitou Katedry účtovníctva a audítorstva Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Košiciach. Našu školu reprezentovali žiačka III. A Gréta Hanusová a žiak IV. C triedy Bence Juhász. V rámci stredných škôl a obchodných akadémií Banskobystrického kraja sme sa umiestnili na 4. mieste.

„Prišiel (som), videl (som), zvíťazil (som). Veni, vidi, vici.“ Aj takto môžeme charakterizovať cvičnú firmu BIOFARM, ktorej žiaci III. A triedy Mária Szókeová, Patrik Ján Kovács, Simona Kántorová, Patrik Bitala, Monika Hoszúretiová a Ivana Rízová sa dňa 3.apríla  zúčastnili 23. ročníka slovenského veľtrhu cvičných firiem a 11. kontraktačného dňa v Žiari nad Hronom. Nekomplikované a prehľadné logo upútalo aj hodnotiteľov súťaže „NAJ... LOGO“ a firma BIOFARM získala 1. miesto. Je to podujatie podporujúce podnikavosť a akcieschopnosť mladých ľudí.

Mgr. Blanka Tomčová, riaditeľka školy

oa.jpgoa1.jpegoa2.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka