Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Úspechy Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia v odborných súťažiachVytlačiť
 

Žiačka IV. A triedy Nikoleta Vraštiaková už štvrtý rok úspešne reprezentuje obchodnú akadémiu v súťažiach v spracovaní informácií na počítači. Ako jediná z Banskobystrického kraja sa prebojovala do celoslovenského kola, ktoré sa konalo v dňoch 20. – 21. marca v Obchodnej akadémii v Senici. Nikoleta svojím výkonom 386,9 čistých úderov/min získala krásne 5. miesto na Slovensku a vzorne reprezentovala nielen našu školu, ale aj náš kraj.

Cieľom našej školy v oblasti odborných predmetov je neustále zvyšovanie úrovne a prestíže účtovníctva. Každoročne sa zapájame do celoštátnej súťaže Olympiáda Mladý účtovník, ktorá je určená  pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií. Regionálne kolo súťaže v účtovníctve v programe OMEGA sa uskutočnilo 20. marca pod záštitou Katedry účtovníctva a audítorstva Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Košiciach. Našu školu reprezentovali žiačka III. A Gréta Hanusová a žiak IV. C triedy Bence Juhász. V rámci stredných škôl a obchodných akadémií Banskobystrického kraja sme sa umiestnili na 4. mieste.

„Prišiel (som), videl (som), zvíťazil (som). Veni, vidi, vici.“ Aj takto môžeme charakterizovať cvičnú firmu BIOFARM, ktorej žiaci III. A triedy Mária Szókeová, Patrik Ján Kovács, Simona Kántorová, Patrik Bitala, Monika Hoszúretiová a Ivana Rízová sa dňa 3.apríla  zúčastnili 23. ročníka slovenského veľtrhu cvičných firiem a 11. kontraktačného dňa v Žiari nad Hronom. Nekomplikované a prehľadné logo upútalo aj hodnotiteľov súťaže „NAJ... LOGO“ a firma BIOFARM získala 1. miesto. Je to podujatie podporujúce podnikavosť a akcieschopnosť mladých ľudí.

Mgr. Blanka Tomčová, riaditeľka školy

oa.jpgoa1.jpegoa2.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní

Zaujímavú, ale o to horšiu správu priniesli v uplynulých dňoch slovenské média. Ministerstvo spravodlivosti SR – podobne ako ďalšie vládne inštitúcie – si nerobí ťažkú hlavu z toho, že okres Rimavská Sobota patrí medzi tie najviac zaostalé regióny. Jednoduchým tlačovým vyhlásením oznámilo, že stavebné práce na novej väznici v Rimavskej Sobote s

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka