Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V kine premietnu aj film podľa knižného bestselleru či rozprávku o zakliatom princovi Vytlačiť
 

 

kinorbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

11. až 15. apríl   After: Bozk  /After/

(št. až po.) 

 after poster.jpgTessa je slušne vychované dievča, ktoré randí s milým, spoľahlivým chlapcom. V živote má jasný cieľ, ambície a matku, ktorá dohliada, aby to tak zostalo. Lenže hneď v prvý deň na vysokoškolskom internáte narazí na Hardina, chalana so strapatými hnedými vlasmi, sebavedomým britským prízvukom, s pírsingom v pere a ten jej nabúra všetky ideály, v ktoré dovtedy verila…(Bontonfilm) 

Romantická dráma USA 

Réžia: Jenny Gage

Hrajú: Hero Fiennes-Tiffin, Josephine Langford, Selma Blair, Jennifer Beals

Uvádza: Bontonfilm, 106 min. MP od 12.r., titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 18:00 hod., v pondelok maďarská verzia o 18:00 hod.

Trailer

after.jpg

11. až 13. apríl    CYNTORYN ZVIERATIEK / PET SEMATARY/

(št.pi.so.)

 cyntoryn.jpgDoktor Louis Creed (Jason Clarke) sa so svojou manželkou a dvoma deťmi presťahoval z veľkomesta na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa, v ktorom sa ukrýva cintorín domácich zvierat. Na ten miestne deti už od nepamäti pochovávajú svoje domáce zvieratká, ktoré zomreli buď prirodzenou smrťou alebo sa stali obeťami rušne cesty, ktorá pretína mestečko. Zatiaľ čo otec a lekár Louis sa k smrti stavia pragmaticky ako k definitívnemu koncu života, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrôzostrašných zážitkoch z detstva s témou smrti obrovské problémy a je pre ňu veľmi dôležité pred „vedomým konečnosti“ ochrániť svoje dve deti. Keď sused, Jud Crandall (John Lithgow), nájde ležať pri ceste mŕtvu mačku ich dcéry Ellie, rodičia zrazu nevedia, ako to dcére vysvetliť. Je to práve Jud, kto Louisovi poradí, že keď mačku čo najskôr pochovajú na zvieracom cintoríne, nebudú jej musieť povedať vôbec nič. Mačka sa však jedného dňa vráti, trochu viac divokejšia, trochu nebezpečnejšia, trochu iná. Jej návrat spustí lavínu desivých udalostí, ktoré Louisovi a jeho blízkym totálne zmení život. Smrť mačky totiž nebola ani zďaleka posledným úmrtím. Louis sa nakoniec chytá zúfalej nádeje, ktorú mu ponúka cintorín zvierat. Aj keď je pred ním varovaný desivými snami, napriek tomu sa Louis rozhodne ešte raz vyskúšať jeho silu. Nemôže totiž inak. (CinemArt)

Horor USA 

Réžia: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer

Hrajú: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow

Uvádza: Cinemart, 100 min. MN, titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod.  

Trailer 

cyntoryn1.jpg

13. a 14. apríl        Princ Krasoň  /Charming/

(so. ne.)

 princ-krason.jpgČo majú spoločné Snehulienka, Šípková Ruženka či Popoluška? Všetky sú zaľúbené do Princa Krasoňa. Ešte keď bol malý chlapček,  zlomyseľne ho zakliala zlá kráľovná. Odvtedy sa do neho každé dievča v kráľovstve beznádejne zaľúbi. Aby prelomil kliatbu a našiel pravú lásku, vydá sa na dobrodružnú cestu. Spoločnosť mu robí neznámy cudzinec Lenny o ktorom ani netuší, že to v skutočnosti dievča Lenore, prezlečené za chlapca a jediné dievča v krajine na ktorú kliatba neplatí. Rozprávka od tvorcov Shrek prinesie vtipný príbeh pre celú rodinu o odvážnych a správnych rozhodnutiach či pravej láske. (Continental Film)

Animovaný / Komédia / Muzikál Kanada

Réžia: Ross Venokur

Uvádza: Continental film,90 min. MP, dabing, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 16:00 hod.

Trailer

Charming.jpg

14. apríl         Arctic: Ľadové peklo/ Arctic/

(Ne.)

 arctic (1).jpgMuž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu...Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental Film)

Dráma Island

Réžia: Joe Penna

Hrajú: Mads Mikkelsen , Maria Thelma Smáradóttir

Uvádza: Continental film, 97 min. MP od 12.r, titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:00 hod.

Trailer

arctic.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zaujímavú, ale o to horšiu správu priniesli v uplynulých dňoch slovenské média. Ministerstvo spravodlivosti SR – podobne ako ďalšie vládne inštitúcie – si nerobí ťažkú hlavu z toho, že okres Rimavská Sobota patrí medzi tie najviac zaostalé regióny. Jednoduchým tlačovým vyhlásením oznámilo, že stavebné práce na novej väznici v Rimavskej Sobote s

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka