Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Chanbaristom na darilo na súťaži v Trenčíne, celkovo získali 18 medailíVytlačiť
 

14. apríla sa v Trenčíne konal Open Chanbara Championship 2019, ktorý bol zároveň 2. kolom tohtoročnej chanbara ligy. Zúčastnilo sa ho približne 80 chanbaristov so strednej Európy - Slovenska, Česka, Maďarska, ale aj Rumunska, Rakúska a Macedónska). Otvorené bolo kategórie deti (mini, 6-8, 9-11, 12-14, juniori a senior ženy a muži.

Rimavskosobotský klub Falcon reprezentovalo 5 športovcov. Spolu priniesli domov 18 medailí (11 zlatých a 7 strieborných) a 3.miesto v hodnotení klubov (celkovo ich bolo 11). V kategórii deti 6–8 r. vybojoval Matej Gregorec 3 zlaté a jednu striebornú medailu a František Bohó jednu zlatú a tri strieborné. Medzi 9-11 ročnými získal dve zlaté medaily Lukáš Černák, ktorý sa dostal aj do finále o absolútneho majstra vo svojej kategórii. Medzi 12 - 14 ročnými získal Tomáš Kuvik jednu zlatú a jednu striebornú medailu a Lukáš Kurek jednu zlatú medailu. V kategórii dospelých si vybojoval Tibor Figei 3 zlaté a jednu striebornú medailu.

Pre Tomáša Kuvika, Lukáša Kureka a Tibora Fugeia to bol posledný test pred majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia v Bielorusku 4. - 5. mája. FALCON bude pre prezentovať na týchto majstrovstvách ešte Ladislav Laššák.

Zdroj: Tibor Figei

chanbara.jpgchanbara3.jpg

chanbara2.jpg

chanbara4.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Už druhý mesiac chodí týždeň čo týždeň celé vedenie mesta za občanmi, aby na týchto stretnutiach v jednotlivých mestských častiach spoločne debatovali o uplynulých štyroch rokoch volebného obdobia, zvolili si nových členov výborov mestských častí, ale najmä, aby občania sami hovorili o tom, čím sú spokojní či nespokojní a naznačili, čo by sa v 

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka