Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Chanbaristom na darilo na súťaži v Trenčíne, celkovo získali 18 medailíVytlačiť
 

14. apríla sa v Trenčíne konal Open Chanbara Championship 2019, ktorý bol zároveň 2. kolom tohtoročnej chanbara ligy. Zúčastnilo sa ho približne 80 chanbaristov so strednej Európy - Slovenska, Česka, Maďarska, ale aj Rumunska, Rakúska a Macedónska). Otvorené bolo kategórie deti (mini, 6-8, 9-11, 12-14, juniori a senior ženy a muži.

Rimavskosobotský klub Falcon reprezentovalo 5 športovcov. Spolu priniesli domov 18 medailí (11 zlatých a 7 strieborných) a 3.miesto v hodnotení klubov (celkovo ich bolo 11). V kategórii deti 6–8 r. vybojoval Matej Gregorec 3 zlaté a jednu striebornú medailu a František Bohó jednu zlatú a tri strieborné. Medzi 9-11 ročnými získal dve zlaté medaily Lukáš Černák, ktorý sa dostal aj do finále o absolútneho majstra vo svojej kategórii. Medzi 12 - 14 ročnými získal Tomáš Kuvik jednu zlatú a jednu striebornú medailu a Lukáš Kurek jednu zlatú medailu. V kategórii dospelých si vybojoval Tibor Figei 3 zlaté a jednu striebornú medailu.

Pre Tomáša Kuvika, Lukáša Kureka a Tibora Fugeia to bol posledný test pred majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia v Bielorusku 4. - 5. mája. FALCON bude pre prezentovať na týchto majstrovstvách ešte Ladislav Laššák.

Zdroj: Tibor Figei

chanbara.jpgchanbara3.jpg

chanbara2.jpg

chanbara4.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka