Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Maduar chystá na amfíku skvelú pártyVytlačiť
 

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá párty - to všetko vás čaká 18. mája 2019 na koncerte skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25. výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Ide o záverečný koncert jarnej časti turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, ktorý sa členovia kapely rozhodli v spolupráci s MsKS usporiadať na rimavskosobotskom Amfiteátri. Pôjde o skutočnú open air party pod holým nebom, na ktorej Maduar predstaví naživo všetky svoje najväčšie hity.

Vďaka veľkej scéne s dvomi veľkoplošnými LED stenami, na mieru šitej videoprojekcii a pozvaniu špeciálneho hosťa, ktorým je Ivanna Bagová, víťazka Hlasu Česko Slovenska, sa tak návštevníci môžu tešiť  nielen na unikátny audiovizuálny prierez tvorbou kapely, ale aj mimoriadny umelecký zážitok.

Bratia Matyinkovci si navyše pre svoje rodné mesto pripravili aj jedno prekvapenie. Rozhodli sa totiž dať priestor mladým talentom z regiónu a predstaviť ich v rámci svojho programu. Ako povedali, "Nezabudli sme na to, ako sme tu pred viac ako 30 rokmi začínali a ako sme sa tešili z každej možnosti predstaviť sa pred sobotským publikom. Preto chceme dať príležitosť aj dnešným mladým šikovným ľuďom zviditeľniť sa v domácom prostredí. Podarilo sa nám vymyslieť zaujímavú formu ako ich zakomponovať do dramaturgie nášho koncertu a vytvoriť tak veľmi zaujímavé spojenia, ktoré dajú našim skladbám nový nádych. Na pódiu sa tak s nami predstavia napríklad 20 gitaristi pod vedením Mariky Pákoovej, Detský spevácky zbor Nádej či Tanečný súbor JUGA, ktoré fungujú pri našej ZUŠ. V rokovaní máme ešte aj ďalšie kooperácie, dúfame, že sa ich podarí zrealizovať a odprezentovať počas koncertu. Máme z toho celého nesmiernu radosť."

Brány Amfiteátra sa otvárajú o 20:00. Návštevníkov budú čakať stánky s občerstvením a Retro Deejay Béla Kamenyik so skvelou dávkou toho najlepšieho z 90-tych rokov O 21:00 začína samotný koncert, ktorý potrvá až do 23:00 a po koncerte pokračuje opäť  Oldies Party až do polnoci.

V deň koncertu o 18:00  čaká členov kapely ešte jedna milá povinnosť, a tou je slávnostné otvorenie expozície mapujúcej históriu Maduaru od jej začiatkov až po dnes v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote. Je to vôbec prvá výstava, na ktorej sa môžu návštevníci stretnúť s doposiaľ nepublikovanými fotografiami a predmetmi zo súkromného i profesionálneho života bratov Matyinkovcov, ako sú napr. kostýmy z vystúpení a videoklipov, fotografie, vstupenky z prvých koncertov, ocenenia, diskografia, plagáty z vystúpení a pod.

maduar1.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka