Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaníVytlačiť

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní

Rimavskosobotská plaváreň bola začiatkom mája dejiskom Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti v športovom plávaní.

Technickým usporiadateľom bol Plavecký klub Rimavská Sobota, ktorý s poverením Slovenskej plaveckej federácie hostil vyše 200 plavcov z 11 klubov. Súťažilo sa v kategórii starší žiaci,  juniori a seniori a spolu plavci absolvovali cez 700 skokov do vody.                                                                                                                                                        Domáci klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 8 plavci, ktorí získali spolu 5 medailí .Najlepšie sa darilo Sofii Klementovej, ktorá si vyplávala dva majstrovské tituly, keď bola najrýchlejšia v disciplíne 50 m znak a 100 m znak. O ďalšie medaily sa zaslúžila Natália Bakšová, ktorá skončila dva krát na druhom mieste v disciplínach 200 m voľný spôsob a 100 m znak . Marek Tengler si vyplával bronzovú medailu na 100 m trati v disciplíne znak.

V ďalších dňoch sa plavci Plaveckého klubu Rimavská Sobota zúčastnia pretekov v Srbsku, potom absolvujú preteky v Brezne a koncom mája už začínajú Letné majstrovstvá Slovenska.