Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Pozvánka: Módna prehliadka MUŠKYVytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Rim. Sobote Vás pozýva v piatok 24. 5. 2019 o 18.00 hod. do domu kultúry na módnu prehliadku s názvom MUŠKY.  Autorky Ivana Jackuliaková  a Veronika Mojžišová sa pri tvorbe inšpirovali rozprávkami Pavla Dobšinského. Svojou tvorbou rozprávkových párt, čeleniek, odevov sa pokúsia zastaviť čas, odpútať vás od skutočného sveta a ponoriť do rozprávkového… Módna prehliadka bude spojená s príjemným stretnutím s autorkami pri vínku. Pre každého je pripravené prekvapenie. Príďte sa ponoriť do rozprávkových etúd rodáka z neďalekých Slavošoviec. Vstupné: 5€, deti vstup zdarma, predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami. Tam v krajine rozprávok sú ukryté nevídané poklady. Malým prinášajú svoje zázračné príbehy a dospelým zverujú ušľachtilé posolstvo v nich ukryté. V každom z nás je celý život ukrytá dušička dieťaťa so spomienkami na detstvo, so spomienkami na všetky tie rozprávky, ktoré sme ako deti počúvali a večer zaspávali s ich hrdinami. Potom sme vyrástli, a rozprávky rozprávame, čítame, pozeráme ďalej so svojimi deťmi a vnúčatami.

Mušky_poster_malý.jpg

Zdroj: MsKS RS


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka