Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Naši džudisti na domácej šúťažiVytlačiť
 

11. mája sa džudisti z Lokomotívy zúčastnili XLIII. ročníka Medzinárodnej Veľkej ceny mesta Rimavskej Soboty žiakov a žiačok, jednej z najprestížnejších súťaží v džude na Slovensku.

Tento turnaj sa uskutočnil v bývalej budove nákupného centra Hypernova.

Za účasti jedenásť štátov Európy –Maďarska, Čiech, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a samozrejme Slovenska sa zišlo v Rimavskej Sobote  87 oddielov a viac ako  550 džudistov.

Náš oddiel reprezentovali šiesti džudisti. Ján Škrváň v kategórii super-mini žiakov vo váhe do 27 kg v prvom zápase vyhral s Kapushynskyim z Užhorodu, v druhom prehral  so Stuparom s STU BA. V treťom zápase - repasáži opäť prehral so Stuparom s STU BA a skončil na 5 mieste.

Matej  Gaži v kategórii mini žiakov vo váhe do 34 kg v prvom zápase prehral s Trnkom z Levíc a ďalej nepostúpil. Tamáš Varga v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 38 kg prehral prvý zápas  s Cičmanom zo Žiliny, no vyhral druhý zápas s Lisou z STU BA i tretí so Zajacom z Michaloviec a prehral až posledný zápas o Samuelom Tamášom s Levíc, a tak obsadil krásne 3 miesto. Daniel  Jakab štartoval v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 48 kg.  Prvý zápas  nad Trnkom z Levíc vyhral, ale druhý s tým istým súperom prehral. V treťom zápase zvíťazil a za výborné 2 miesto  získal striebornú medailu.

Natália Gažiová si veľmi dobre počínala v kategórii starších žiačok vo váhe do 44 kg. V prvom zápase zdolala Bazsani z maďarského Miškovca a vyhrala aj druhý zápas nad Požegou s Chorvátska. V dlhom finálovom zápase, ktorý trval 5,49 minút,  zvíťazila v Zlatom skóre nad Szabó Carolína – Arad z Rumunska a obsadila zlaté prvé miesto.

Robert  Balog v kategórii starších žiakov vo váhe nad 66 kg vyhral v prvom zápase  nad Fulekom s Patrónky BA,  v druhom zápase podľahol Tóthovi z Miškovca, no v zápase o bronz  zvíťazil v malom finále nad Bendom s Vranova nad Topľou a takto si vybojoval 3. bronzovú priečku.

Výbor a vedenie klubu gratuluje za predvedené výkony a ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu a aj mesta Rimavská Sobota.

V Rimavskej Sobote  sprevádzali džudistov tréneri Babicová, Gaži a Antal.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo Rimavská Sobota ďakujeme  Mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer,   Kvety Henrieta Mišuráková,  a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

Prvé miesto Natália Gažiová.jpg

druhý sprava Balog Robert.jpgprvý sprava Tamás Varga.jpg

Ľubomír Antal,

predseda  Lokomotíva judo RS


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka