Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Krajská prehliadka speváckych súborov seniorov v BrezneVytlačiť
 

20. jún bol sviatkom speváckych súborov seniorov Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na  Slovensku Banská Bystrica.

Prehliadka sa konala pod záštitou prednostky Okresného úradu Brezno PhDr. Ingrid Poliakovej a primátora mesta Brezno JUDr. Tomáša Ábela PhD.

Za Jednotu dôchodcov sa účastníkom prihovoril Ján Hlaváč, predseda KO JDS BBSK a Mgr. Daniel Kianica,  predsedníčka  OO JDS Brezno.

Na prehliadke sa predstavilo 16 zborov a ich sólisti. Ich spev svedčil o hudobnosti nášho národa a tiež množstve a rôznorodosti ľudových piesni, ktoré sú základom našej hudobnej kultúry.

Náš okres reprezentoval zbor  Klubu záujmovej činnosti seniorov ZO JDS Rimavská Sobota „DÚHA“. V repertoári súboru figurujú piesne ľudové, z tvorby hudobných skladateľov a tiež populárne.  Na tejto prehliadke  bol predstavený blok piesní „Pocta Mozartovi“, kde zazneli v trojhlasnom prevedení skladby Uspávanka, Abeceda, Podvečery a Už hlási, trio z opery „Čarovná flauta“

Štrnásťčlenný ženský zbor vedie Viera Slatinská a moderuje Vlasta Bottliková.

K príjemnému umeleckému zážitku prispela dobrá organizácia nástupov jednotlivých zborov a priebežne podávané občerstvenie pre účastníkov.

Pri ukončení prehliadky speváckych súborov a sólistov PhDr. Ingrid Poliaková pri odovzdaní pamätných listov vyzdvihla výber a interpretáciu piesní, ktoré na prehliadke odzneli a potvrdili, že spev je oddávna najprirodzenejším hudobným prejavom človeka, ktorý sa uplatňuje vo vokálnej hudbe všetkých štýlových období a žánrov, v skladbách sólových, komorných i zborových. Osobitne veľmi kladne hodnotila vystúpenie speváckeho zboru „DÚHA“, čo potešilo všetkých členov tohto speváckeho telesa, ako aj jeho priaznivcov, ktorí im osobne prišli blahoželať.

Dúha v Brezne 20.6.2019.jpg

Text a foto: Mgr. Jozef Rajzinger, PhD, predseda OO JDS Rim.Sobota 


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka