Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Oči Gemera a Malohontu. Na radnici otvoria novú výstavuVytlačiť
 

Počas júla a augusta sa vo výstavných priestoroch radnice mesta uskutoční výstava fotografií Oči Gemera a Malohontu a Ľudia Gemera a Malohontu, ktorých autorom  je Krisztián „Kalis“ Káli, fotograf narodený v Rimavskej Sobote a žijúci v Tornali. Autorkou veršov k fotografiám je spisovateľka Dadka, známa pod pseudonymom Lea Vicotry narodená a žijúca na Gemeri.

Otvorenie výstavy prebehne 16. júla o 14:00 v priestoroch radnice mesta, kurátorom je János Juhász Dósa  Výstava bude mať dve fázy, ďalšiu, ktorá predstaví ľudí nášho regiónu, otvoria 6. augusta.

Rodený Gemerčan Krisztián Káli, narodený v roku 1982 v Rimavskej Sobote, ktorý momentálne žije a pracuje na Gemeri, je nadšencom fotografie a kreslenia od svojho detstva. Fotografiou sa začal zaoberať v období, keď ukončil kariéru manažéra v Bratislave, kedy začal zachytávať krásy gemerského regiónu najprv len pre vlastné potešenie a neskôr už ako fotograf rôznych organizácií a firiem v regióne. Jeho snahou je „vliať“ dušu do fotografií.
Vďaka skúsenostiam, ktoré nadobudol počas 6 rokov aktívneho fotografovania, dokáže prostredníctvom fotografie vyjadriť atmosféru miesta, ktoré fotografuje a tiež preniesť emócie do fotografií, hlavne pri portrétoch.
"Snažím sa vidieť a zachytiť to, čo možno nie je viditeľné a ukázať okoliu to podstatné, na čo by sme mali byť hrdí. Obrovskou výzvou je pre mňa fotografovanie portrétov, nakoľko pri ňom hrá dôležitú úlohu empatia a zblíženie sa s človekom ktorého fotím. A za každou fotografiou sa skrýva množstvo príbehov, ktoré pokladám za dôležité, aby boli vypovedané na jednom zábere. Nechcem vytvoriť fotografiu, ale oživiť príbeh na fotke," prezradil Krisztián Káli.
K fotografovaniu mal už od svojho detstva blízky vzťah, keďže jeho otec dlhé roky pôsobil ako profesionálny fotograf. Aj preto Krizstián stále pociťoval túžbu realizovať sa aj v tejto oblasti. "Niet krajšieho pocitu, ako keď človek svojou prácou urobí radosť a poteší iných a výsledok svojej práce vidí aj po niekoľkých rokoch. V danej oblasti sa neustále vzdelávam a rozširujem si svoj obzor."

Výstavu organizuje tunajšie Turistické informačné centrum a redakcia Gmerské zvesti/Gömöri Hírlap. Potrvá do 6. septembra.

kali výstava-sk.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka