Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Oči Gemera a Malohontu. Na radnici otvoria novú výstavuVytlačiť
 

Počas júla a augusta sa vo výstavných priestoroch radnice mesta uskutoční výstava fotografií Oči Gemera a Malohontu a Ľudia Gemera a Malohontu, ktorých autorom  je Krisztián „Kalis“ Káli, fotograf narodený v Rimavskej Sobote a žijúci v Tornali. Autorkou veršov k fotografiám je spisovateľka Dadka, známa pod pseudonymom Lea Vicotry narodená a žijúca na Gemeri.

Otvorenie výstavy prebehne 16. júla o 14:00 v priestoroch radnice mesta, kurátorom je János Juhász Dósa  Výstava bude mať dve fázy, ďalšiu, ktorá predstaví ľudí nášho regiónu, otvoria 6. augusta.

Rodený Gemerčan Krisztián Káli, narodený v roku 1982 v Rimavskej Sobote, ktorý momentálne žije a pracuje na Gemeri, je nadšencom fotografie a kreslenia od svojho detstva. Fotografiou sa začal zaoberať v období, keď ukončil kariéru manažéra v Bratislave, kedy začal zachytávať krásy gemerského regiónu najprv len pre vlastné potešenie a neskôr už ako fotograf rôznych organizácií a firiem v regióne. Jeho snahou je „vliať“ dušu do fotografií.
Vďaka skúsenostiam, ktoré nadobudol počas 6 rokov aktívneho fotografovania, dokáže prostredníctvom fotografie vyjadriť atmosféru miesta, ktoré fotografuje a tiež preniesť emócie do fotografií, hlavne pri portrétoch.
"Snažím sa vidieť a zachytiť to, čo možno nie je viditeľné a ukázať okoliu to podstatné, na čo by sme mali byť hrdí. Obrovskou výzvou je pre mňa fotografovanie portrétov, nakoľko pri ňom hrá dôležitú úlohu empatia a zblíženie sa s človekom ktorého fotím. A za každou fotografiou sa skrýva množstvo príbehov, ktoré pokladám za dôležité, aby boli vypovedané na jednom zábere. Nechcem vytvoriť fotografiu, ale oživiť príbeh na fotke," prezradil Krisztián Káli.
K fotografovaniu mal už od svojho detstva blízky vzťah, keďže jeho otec dlhé roky pôsobil ako profesionálny fotograf. Aj preto Krizstián stále pociťoval túžbu realizovať sa aj v tejto oblasti. "Niet krajšieho pocitu, ako keď človek svojou prácou urobí radosť a poteší iných a výsledok svojej práce vidí aj po niekoľkých rokoch. V danej oblasti sa neustále vzdelávam a rozširujem si svoj obzor."

Výstavu organizuje tunajšie Turistické informačné centrum a redakcia Gmerské zvesti/Gömöri Hírlap. Potrvá do 6. septembra.

kali výstava-sk.jpg

 


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 19.7.2019

meniny má: Dušana

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka