Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Mažoretky Estrella reprezentovali Rimavskú Sobotu v ZáhrebeVytlačiť
 

Mažoretky Estrella z CVČ Relax Rimavská Sobota sa aj tento rok v dňoch 4. – 7.7.2019 zúčastnili Majstrovstiev Európy v mažoretkovom športe, ktoré sa konali v chorvátskom Záhrebe. V priebehu piatich súťažných dní  sa predstavilo   neuveriteľných 3200 súťažiacich, z viac ako 10 štátov Európy so 700 súťažnými choreografiami. Keďže sa jedná o európsky šampionát v každej kategórii sa vyhodnocuje 6. najlepších zostáv. Súťaž ako zvyčajne začala veľkolepým otváracím ceremoniálom.

„Prvý súťažný deň sme súťažili v kategórii klasický pom- póm. Keďže choreografia klasický pom- póm  senior je pre klub Estrella srdcovou záležitosťou, ani tento rok  sme nemohli v tejto kategórii chýbať,“ uviedla trénerka PaedDr. Ivana Pivarníková. Dievčatám táto choreografia priniesla krásne 5. miesto.

Ďalší súťažný deň sa predstavili malé formácie, Flag (vlajka)  a Mace (žezlo). „Tento rok bol pre niektoré dievčatá o to zaujímavejší, že si mohli prvý krát vyskúšať kategóriu s náčiním - Mace. Estrelly sa nenechali zahanbiť a celý rok sa s ním učili pracovať. Sólistka skupiny Adriana Holíková si vybojovala v kategórii sólo Mace senior pekné 5. miesto. Ďalšou úspešne odtancovanou choreografiou bolo Duo -  Mace - senior v prevedení Adriany Holíkovej a Emílie Csankovej. S touto choreografiou si vybojovali dievčatá krásne 4. miesto. Ako posledné si Estrelly odtancovali veľkú formáciu Flag -  senior, pričom podali veľmi dobrý výkon a skončili na 7. mieste. S tromi choreografiami sme sa umiestnili v prvej top 6.“ doplnila trénerka.

Na záver môžeme  skonštatovať, že dievčatá podali opäť skvelý výkon, ukázali sa ako skúsené mažoretky, ktoré sa nezľakli ani veľkej konkurencie  a úspešne reprezentovali Rimavskú Sobotu  na medzinárodnom fóre. Dosiahnuté umiestnenia sú pritom nepochybne výsledkom tvrdej celoročnej práce dievčat.  „V priebehu roka cvičíme aj cez prázdniny, soboty, nedele, teda vždy, keď je to možné. V súbore máme aj nové dievčatá, ktoré sa tento rok zúčastnili MSR a ME prvýkrát a zvládli to bravúrne. Tešíme sa na novú súťažnú sezónu, nakoľko máme veľa nových nápadov. Samozrejme, budeme radi, ak sa k nám pridajú nové dievčatá vo veku  od 6 – 18 rokov.

 Veľké poďakovanie patrí  našim rodičom,  krajčírke Kataríne Sojkovej a všetkým našim fanúšikom,“ uzavrela Pivarníková.

Umiestnenie mažoretiek ESTRELLA na ME v Záhrebe:

Veľká formácia - senior – klasik – pom –póm - 5. miesto

(E. Csanková,  A. Holíková, L. Fazekašová, L. Ďurčová, CH. Kleibanová,

V. Molnárová, N. E. Babičová, B. Kondášová, K. Kubincová, D. Kubaliaková,

 R.  Ruszóová,    E. Borosovicsová, B. Oravcová)

SENIOR – SÓLO – MACE – 5. MIESTO (Adriana Holíková)

SENIOR- DUO -  MACE –  4. MIESTO (E. Csanková, Adriana Holíková)

Veľká formácia - senior – FLAG - 7. miesto

(E. Csanková, A. Holíková, L. Fazekašová, L. Ďurčová, CH. Kleibanová, V. Molnárová, N. E. Babičová, B. Kondášová, K. Kubincová, D. Kubaliaková, R. Ruszóová, E. Borosovicsová, B. Oravcová)

estrella.jpg

estrella1.jpgestrella3.jpg

estrella4.jpg

Zdroj: CVČ Relax


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka