Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Žiakom začala školaVytlačiť
 

Zvonenie dnes o ôsmej ráno odštartovalo nový školský rok. V Rimavskej Sobote ho slávnostne otvoril primátor Jozef Šimko na Základnej škole Pavla Dobšinského.

Na ZŠ. P. Dobšinského privítali nový školský rok spolu s novou riaditeľkou. „Budem sa snažiť zo všetkých síl konať v prospech žiakov, ich rodičov, pedagógov a všetkých zamestnancov,“ povedala vo svojom príhovore na nádvorí školy Erika Demková, ktorá nahradila na riaditeľskom poste Petra Nôtu. Spomenula, že škola svoje brány otvorila už po 41-krát a sama bola súčasťou školy 17 rokov v pozícii učiteľky.  „Dnes tu stojím v pozícii riaditeľky prvýkrát a mám pocity možno podobné pocitom prváčikov. Sú to pocity radosti, nadšenia, že sa predo mnou otvára niečo nové, ale aj pocity veľkej zodpovednosti za chod našej školy, za jej žiakov, pedagógov a všetkých zamestnancov,“ uviedla Demková.  Zvlášť privítala prváčikov a zaželala im veľa úspechov a radosti z každého dňa, ktorý spolu strávia. Vo svojom prejave tiež prisľúbila, že od prvého dňa sú a budú školou s nulovou toleranciou voči šikovaniu, fyzickému a psychickému násiliu a iným formám nenávisti. Popritom žiakom zaželala, aby v škole našli človeka, ktorý ich podporí, pomôže, vysvetlí im, čo nepochopia a podá im pomocnú ruku.  „Úprimne si želám, aby naša škola, fungovala tak, ako doteraz ako úspešná výchovno-vzdelávacia inštitúcia, ale zároveň mala svoju dušu, otvorené srdce a hladiace ruky ako dobre fungujúca rodina,“ uzavrela.

Jozef Šimko vo svojom príhovore zaželal žiakom všetko dobré do nového školského roka a pripomenul, že škola patrí medzi najúspešnejšie základné školy v meste.

Deti sa môžu ešte tento rok tešiť na dni voľna. Prvé vychádzajú počas jesenných prázdnin 30.- 31. októbra. Voľno budú mať aj 1. novembra, na sviatok Všetkých svätých. Vianočné prázdniny potom začínajú 23. decembra a potrvajú do 7. januára 2020. Deti si v tomto školskom roku užijú celkovo 92 dní prázdnin.

škola2.JPGškola1.JPG

škola.JPG  

 


 
 

Na margo uplynulých dní - Strašenie s rasizmom

Rozhodnutie súdu, vďaka ktorému poslanec Milan Mazurek musel opustiť Národnú radu SR, vyvolalo na Slovensku nemálo emócií. Len pre ozrejmenie prípadu, ktorý možno nie každému čitateľovi nášho dvojtýždenníka je známy pripomíname, že poslanec ĽSNS bol potrestaný desaťtisícovou pokutou za svoje reči o Rómoch a keďže bol právoplatne odsúdený, priši

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka