Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Florbal: Slovan vstúpil do v novej sezónyVytlačiť
 

Väčšia čas septembra utiekla ani voda, nuž sa pomaly ustaľujú tréningové skupiny a súťažné družstvá florbalového Slovana sa usilovne pripravujú na novú sezónu. Ako by mala vyzerať?

A-tím mužov je definitívne históriou. Minulý ročník torzo tímu odohralo / neodohralo sezónu v drese Horehronca Brezno... Za všetko hovorí fakt, že najaktívnejší bol pracovne a voľnočasovo najvyťaženejší Michal Radnóti. Nemá zmysel nútiť ľudí robiť veci, ktoré robiť sami nechcú. Preto kým sa v Rimavskej Sobote nejakým zázrakom - keďže bez jestvovania amatérskej súťaže, či mládežníckych družstiev sa partia nadšencov s chuťou hrať asi sama od seba neobjaví - nenájdu dospelí hráči ochotní trénovať a hrávať, nemá zmysel plytvať energiou a financiami a vytvárať pre nich podmienky.

Slovan tak definitívne opustil Lukáš Nôta, ktorý ako najtalentovanejší florbalista z Rimavskej Soboty strávi maturitný ročník v juniorskej Extralige v drese Dukly Banská Bystrica a opustí ho aj Gergely Szabó, ktorý ako posledný mohykán bojoval za to, aby sa A-tím mužov obnovil. No keďže niet nádeje, s najväčšou pravdepodobnosťou poruší sľub, ktorý si kedysi dal a 2-3 sezóny ešte potiahne v Maďarsku, aby mal šancu znova sa dostať do reprezentácie svojej krajiny.

Zvyšky tímu dorastencov r.n. 2002 - 2003 by takto nemali kde hrávať a keďže ich florbal napriek ťažkým podmienkam stále baví, posilnia v novom ročníku klub zo Žiaru nad Hronom. Ten do regionálnej súťaže postavil celú paletu tímov od mužov, cez juniorov a dorast, čo presvedčilo našich chlapcov - brankára Lea Hlodáka (na obr.), obrancu Mareka Dovalu a útočníkov Adama Draka a Maťka Jakubu. Chcú hrať a chcú hrať čo najviac. Žiar im dáva možnosť na 4 súťažné zápasy do mesiaca. Win - win situácia pre našich chalanov i klub zo Žiaru, keďže ten doteraz mládežnícke družstvá nemal, ich mládežníci sú zväčša začiatočníci, nuž sa im hráči hrajúci 4-5 sezón hodia.

florbal1.jpg

Slovanu robia radosť jeho ženy. Samotné prišli s iniciatívou obnoviť po ročnom pôste svoje účinkovanie v 1.lige vo farbách Rimavskej Soboty. Minulú sezónu, ako je známe, strávili v drese NTS Nemšová, kde mali veľmi úspešnú sezónu. Po doplnení tímu o mladé dorastenky a žiačky z Fiľakova, ktoré v tamojšej tréningovej skupine hrajú florbal od decembra minulého roka, si trúfajú zvládnuť porciu 16 zápasov v 1. lige žien. Do tímu sa okrem toho vrátila jedna z prvých rimavskosobotských florbalistiek vôbec Lucka Staššáková. Bližšie o očakávaniach Slovanistiek pred novou sezónou si pohoviríme s niektorými z nich v samostatnom článku.
Aby začínajúce dievčatá mali viac možností hrávať, prihlásil Slovan do súťaže aj mládežníckej družstvo dorasteniek, t.j. ročníky 2003-2006. Spolu s trénerom dúfame, že sa tímu podarí odohrať zápasy v čo najširšej zostave a bude tak chuť prihlásiť ich na májové majstrovstvá Slovenska, na ktorých majú v prípade záujmu istú účasť. Práve preto florbalistky medzi sebou rady privítajú čo najviac nových tvárí z ročníkov 2003-2006, a to na tréningoch či už v Rimavskej Sobote alebo vo Fiľakove.

florbal.jpg

V súčasnosti je snahou klubu netrieštiť sily a venovať sa radšej jednej oblasti poriadne, než viacerým povrchne. Keďže momentálne "ide karta" ženskému florbalu, doň smeruje úsilie. Najmä preto Slovan do sezóny 2019/2020 prihlásil do súťaží družstvo staršej prípravky. Hrať zaň môžu dievčatá ročníka 2008 aj chlapci ročníka 2009 a mladší, minimálne však 7 roční. Snahou je nájsť budúce skvelé hráčky už v tomto veku a umožniť im zlepšovať sa v ligových zápasoch. Chlapci tento tím dievčat dopĺňajú, no rozhodne v ňom nebudú hrať druhé husle. Táto kategória trénuje v tréningovej skupine prípravky vo Fiľakove, doplniť ju však môžu aj šikovní hráči vekovo plniaci limit z rimavskosobotskej tréningovej skupiny "Hráme florbal".
Túto skupinu Slovan vytvoril pre rimavskosobotskú mládež do 15 rokov bez obmedzenia pohlavia a veku, aby aspoň tlela nádej, že raz nad Rimavskou Sobotou opäť zažiari florbalové slnko. V rámci času vyčleneného v telocvični sa majú mladí florbalisti možnosť hravou formou bez stresu či trénerových nárokov zoznámiť s našim obľúbeným športom, pričom stačí prísť v halovkách a športovom oblečení, florbalku klub vďaka úspešnému projektu Nadácie Telekom môže deťom zapožičať.

Jozef Alušík, vedúci klubu

FBC Slovan Rimavská Sobota

 


 


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka