Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V Rim. Soboty prebehol tradičný Gemersko-malohontský jarmokVytlačiť
 

V Rimavskej Sobote v piatok a sobotu prebehol tradičný Gemersko-malohontský jarmok, ktorý okrem občerstvenia a stánkov ponúkol aj bohatý kultúrny program. 

O deviatej hodine primátor Rim. Soboty Jozef Šimko v tunajšom kultúrnom dome prestrihnutím pásky slávnostne otvoril výstavu ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov, na ktorej prezentuje výsledky svojej práce 112 pestovateľov.  Návštevníci mohli obdivovať na pestro naaranžovaných stoloch  spolu až 1040 produktov. Okrem toho sa pred Domom kultúry prezentovali aj rôzne domáce zvieratá či poľnohospodárska  technika. Deti i celé rodiny si mohli vyskúšať jazdu na konči ťahanom  koňmi. Výstavu pripravila Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora, Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov a Mesto Rimavská Sobota.  

Na radnici mesta predpoludním vyhodnotili súťaž o najkrajší balkón a predzáhradku.

Hlavné námestie ovládla pravá jarmočná atmosféra. Nechýbali stánky s remeselnými výrobkami ani s tradičnými jarmočnými pochúťkami. Rozvoniavalo to tam pečenými klobáskami, v ponuke boli aj zemiakové placky, varená kukurica a ďalšie fajnoty.

V kultúrnom programe až do večera vystúpili rôzne folklórne a hudobné zoskupenia. Okrem tohto prebiehali aj rôzne sprievodné podujatia, či už v tunajšom Gemersko-malohontskom múzeu alebo Knižnici Mateja Hrebendu. Podujatiu prialo aj počasie. Zrána bolo síce zamračené, no tesne pred poludním sa vyjasnilo a až do večera panovalo príjemné slnečné počasie.  

Na fotografiách si môžete pozrieť, ako vyzeral tohtoročný XXXVII. Gemersko-malohontský jarmok.  

jarmok3.JPG

jarmok2.jpgjarmok4.JPGjarmok1.jpgjarmok5.JPGjarmok6.JPG

jarmok11.JPG

jarmok15.JPGjarmok14.JPGjarmok17.JPG

       


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka