Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Európsky týždeň mobility v ZŠ Pavla DobšinskéhoVytlačiť
 

Slovenská agentúra životného prostredia na Slovensku koordinuje program kampane EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY na národnej úrovni.

ETM prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu. Do EURÓPSKEHO  TÝŽDŇA  MOBILITY sa každoročne zapája aj naša základná škola v spolupráci s AMAVET klubom Legman819.

Témou ročníka 2019 bola Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!

Tento rok počas ETM bol dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie. Mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli, sú vnímané ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života pre svojich obyvateľov. My v našej škole sme túto aktivitu podporili rôznymi aktivitami počas celého týždňa. Dňa 19.9. sme uskutočnili aktivitu, ktorú majú deti najradšej, akciu „Deň bez áut“. Akcia sa začala  hneď ráno, kde mladší žiaci rozdávali  všetkým, ktorí využili iný dopravný prostriedok ako auto, pekný obrázok. So žiakmi I. stupňa a žiakmi 5. a 6. ročníka sme sa stretli popoludní na školskom  dvore.

V  popoludňajších hodinách si deti  vyskúšali zručnosť v jazde na bicykli a vedomosti z dopravnej výchovy. Boli pre nich  pripravené rôzne prekážky, kde museli ukázať, že bicykel dokážu naozaj ovládať. Samozrejme, nikto nezabudol na reflexné prvky a prilbu,  ktoré sú pri jazde na bicykli veľmi dôležité. Všetkým sa naozaj darilo a v zdolávaní prekážok boli úspešní. Za svoju zručnosť boli všetci odmenení. Ceny boli zakúpené vďaka organizácii Amavet klub Legman 819, s ktorou naša škola dlhodobo spolupracuje  a túto akciu podporuje už niekoľko rokov.

Dôležité však bolo aj to, že si žiaci  spoločne uvedomili, aké dôležité je chrániť si naše životné prostredie a aspoň jeden deň prísť do školy bez auta. Aj ich rodičia sa snažili v tento deň využiť  iný dopravný prostriedok ako auto.

Ďakujem všetkým, ktorí túto akciu podporili.

mobilita.jpg

Mgr. Elena Sakálová, vedúca klubu Legman 819


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka