Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Oceňovaný Parazit či Zlatokopky. V kine Orbis pripravili bohatú filmovú ponuku Vytlačiť
 

kinoorbis.sk.jpg

kinoorbis3.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

10. okt.               Také krásne šaty  /In Fabric /            Projekt 100

(št.)

 takove-krasne-saty-poster poster.jpgStrašidelné rozprávanie je zasadené do hektického obdobia zimných zliav v obchodnom dome. Hovorí o prekliatych šatách, ktoré putujú od človeka k človeku a ich cestu sprevádzajú ničivé dôsledky. Vo svojom najnovšom filme dokazuje Peter Strickland svoj osobitý filmársky štýl. (ASFK)

Horor/ komédia     Veľká Británia 

Réžia: : Peter Strickland

Hrajú: Gwendoline Christie, Sidse Babett Knudsen, Julian Barratt

Uvádza: ASFK , 118 min. MN do 18r. titulky, vstup: 4€

Začiatok predstavenia o 20:00

Trailer

šaty.jpg

 

10. - 12. a 14. okt.     Blíženec   (Gemini Man)

(št.- so. a po.)

 Plagát-Blíženec poster.jpgHenry Brogan (Will Smith) je elitný nájomný zabijak, absolútny profesionál, ktorý bez pochybností vždy stopercentne odvedie zadanú prácu. Pri poslednej zákazke sa však k nemu dostali informácie, ktoré nemal vedieť, preto sa ho jeho zamestnávateľ s ťažkým srdcom rozhodne nechať zlikvidovať. Koho však poslať na zabijaka, ktorý je v tejto brandži najlepší zo všetkých? Ideálny by bol Henryho dvojník, o niečo mladší, odolnejší a odhodlanejší. V spoločnosti Gemini, vedenej technokratom Clayem Verisem (Clive Owen) už roky prebieha tajný projekt, ktorý práve túto možnosť ponúka. Henry sa prvýkrát bojí o svoj život. V pätách má rovnocenného protivníka, ktorý predpovedá jeho každý krok a každý úder vracia silnejším protiúderom. V sprievode tajnej agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead)  zbesilo uteká z krajiny do krajiny, než zistí, že pokiaľ má mať aspoň nejakú šancu na prežitie, musí sa svojmu prenasledovateľovi postaviť tvárou v tvár. V ponurých kulisách budapeštianskych katakomb sa mu ho konečne podarí zahnať do kúta, ale keď sa mu pozrie do očí, má zrazu oveľa viac otázok ako odpovedí. Proti nemu stojí jeho o tridsať rokov mladšie Ja. A stále ho chce zabiť. (CinemArt)

 kinoorbis1.jpgAkčný/ thriller USA 

Réžia: Ang Lee

Hrajú:  Will Smith, Clive Owen, Mary Elizabeth Winstead, Benedict Wong

Uvádza: Cinemart, 117min. MP od 12r. titulky, vstup: 5€

Začiatok predst o 18:00,  v pondelok maďarská verzia o 18:00

Trailer

gemini man.jpg

11. až. 13.okt.     Zlatokopky  (The Hustlers)

(pi. až ne.)

ZLATOKOPKY_SK.jpg Film je inšpirovaný článkom, ktorý vyšiel v New York Magazine pod názvom „ZLATOKOPKY ZABODOVALI“. Okamžite zaujal pozornosť čitateľov nesmierne šťavnatým príbehom o partičke šikovných striptérok, ktoré sa rozhodli rozbehnúť výnosný obchod s bohatými klientami z Wall Street. Celé to vymyslí a naplánuje exotická tanečnica Ramona (Jennifer Lopez) a čerstvá posila klubu Destiny (Constance Wu), ktorá sa práve zdokonaľuje v umení tancovať pri tyči. Okrem toho sa od svojich skúsenejších kolegýň učí, ako sa popri tanci dostať hlboko do vreciek bohatých zákazníkov. (

Dráma USA

Réžia: Lorene Scafaria

Hrajú: Jennifer Lopez, Constance Wu, Julia Stiles, Lili Reinhart

Uvádza: Forum film, 110 min. MN, titulky, vstup: 5€

Začiatok predstavení v pi. a so. o 20:00, v nedeľu o 18:00

Trailer

the hustlers.jpg

13. okt.           Parazit    (Gisaengchung)             Projekt 100

(ne.)

parazit plakat.jpg Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. Mnohí ho označili za najzábavnejšieho víťaza festivalu v Cannes od obdobia Pulp Fiction. (ASFK)

Komédia/dráma/thriller  Južná Kórea  

Réžia: Joon Ho Bong

Hrajú:Kang-ho Song, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi, So-dam Park a ďalší.

Uvádza: ASFK, 132 min., MN, titulky, vstup: 4€

Začiatok predstavenia o 20:00

Trailer

parazit.jpg


 
 

Na margo uplynulých dní - Blíži sa čas bilancovania...

Už len niekoľko týždňov nás delí od 10. novembra, keď bude presne rok od konania posledných komunálnych volieb. V našom meste priniesli presvedčivé víťazstvo Jozefa Šimka, ktorý v predchádzajúcich dvoch volebných obdobiach svojou prácou vo funkcii primátora presvedčil občanov o správnosti svojho zvolenia. Vo voľbách získaných 5 081 hlasov, čo p

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka