Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Dni mesta Rimavská Sobota 2013 - videozáznam

bez obrázka
Dni mesta Rimavská Sobota 2013 - videozáznam

Nielen domácich, ale aj ľudí z okolia prilákali Dni mesta Rimavská Sobota, ktoré sa konali v dňoch 24.-25. mája 2013. Otvoril ich primátor mesta Jozef Šimko s viceprimátorom Ladislavom Rigóom a prednostom mestského úradu Štefanom Szántóom.

V rámci Dní mesta Rimavská Sobota v kultúrnom programe vystúpili deti tunajších základných a materských škôl, súbory a krúžky MsKS a folklórne súbory. Prebehla aj okresná súťaž prvej pomoci SČK na Nám. Š. M. Daxnera. Nechýbal ani koncert speváčky Lucie Bílej s orchestrom Petra Maláska a koncert skupiny Heľenine oči. V sobotu, 25. mája vystúpila na Hlavnom námestí country skupina Bluetrend a Dychová hudba Sobotienka. Súčasťou osláv boli jarné trhy.

V kine Orbis sa 24. mája konalo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva s odovzdaním Ceny mesta a Verejného uznania primátora mesta za rok 2013. Cenu mesta za rok 2013 získali dvaja pedagógovia Valéria Sebőková a Mgr. Zoltán Mács a bývalý dlhoročný primátor mesta Ing. Pavel Brndiar. O tom, že práve tieto osobnosti budú ocenené, rozhodli zástupcovia občanov na aprílovom zasadnutí tajným hlasovaním.

Verejné uznanie primátora mesta získali PaeDr. Helena Husárová za osobný prínos na zabezpečení vzdelávania detí so zdravotným postihnutím, za celoživotnú prácu v sociálnej oblasti v rámci Slovenska a za angažovanie sa vo veciach verejných, MUDr. Vincent Alakša za dlhoročnú kvalifikovanú prácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, za ľudský prístup k pacientom a za prácu v oblasti samosprávy mesta a Zdeněk Vološin za významný podiel na rozvoji mesta, jeho propagácii doma i v zahraničí, za angažovanie sa vo veciach samosprávy. V kultúrnom programe vystúpila skupina La Gioia.


 

 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.8.2019

meniny má: Tichomír

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka